logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Botanik będzie jeszcze piękniejszy
Do końca października br. można odwiedzać Ogród Botaniczny Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Warto skorzystać z pięknej jesiennej aury i odpocząć w zaciszu okazałej zieleni. Od kilkunastu miesięcy trwa rewitalizacja, która sprawi, że na wiosnę ogród zmieni swoje oblicze.


Ogród Botaniczny UKW jest wykorzystywany przez uczelnię w celach naukowo dydaktycznych, ale mogą z niego również korzystać bydgoszczanie. Ze względu na trwającą rewitalizację część ogrodu wyłączona jest ze zwiedzania. Teraz prace budowlane wchodzą w kolejny etap.


Do tej pory rozebrano stary budynek dydaktyczny i magazyny, a w ich miejscu pojawiła się już nowa konstrukcja. Na razie jest w stanie surowym zamkniętym – zostały ocieplone, zamontowano stolarkę drzwiową i okienną. Obecnie trwają prace elewacyjne i wykończeniowe wewnątrz obiektów.

W ramach projektu wykonano część robót ziemnych związanych z budową zewnętrznych instalacji: wodociągowych, kanalizacyjnych, c.o. oraz elektrycznych. Trwa wymiana przyłączy wodociągowych do nieruchomości. Rozpoczęto prace przygotowawcze pod montaż wiaty oraz wykonanie nawierzchni części ścieżek.
W przyszłym roku zostanie wyremontowany budynek nad stawem, wymieniony dach w budynku przy ul. Niemcewicza 2, powstaną nowe wiaty. Dodatkowo, staw zyska nowy pomost.


Ogród Botaniczny dla odwiedzających jest czynny jeszcze tylko przez kilka dnia, do końca października. Później zostanie zamknięty na okres jesienno-zimowy.
Całość prac będzie kosztowała 4 470 957,43zł zł. Projekt jest dofinansowany kwotą 938 146,86 zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz 313 028,65 zł z budżetu państwa.