„Alarm dla Klimatu”. Bydgoszcz włącza się do akcji

Bydgoszcz, wspólnie z innymi polskimi miastami, włącza się do akcji „Alarm dla Klimatu”. Jutro, 29 października 2021 r., dwa dni przed rozpoczęciem szczytu klimatycznego COP26 w Glasgow, w samo południe w Bydgoszczy zawyją syreny alarmowe.

Czym jest „Alarm dla Klimatu”?

To akcja zainicjowana przez portal gazeta.pl i Koalicję Klimatyczną. Ma zwrócić uwagę i przypominać mieszkańcom miast o kryzysie klimatycznym i wyzwaniach, jakie za sobą niesie. 29 października w południe w Warszawie, Bydgoszczy, Gdańsku, Łodzi i Szczecinie mieszkańcy usłyszą sygnał syren alarmowych. Akcja ma związek ze szczytem klimatycznym COP26. To posiedzenie państw - stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych o Zmianie Klimatu. Konferencja rozpocznie się 31 października i potrwa do 12 listopada.