logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Świętowali swój jubileusz
Szkoła Podstawowa nr 19 im. Mikołaja Kopernika obchodzi w tym roku jubileusz 70-lecia. To wspaniała okazja do wspomnień, powrotu do lat dzieciństwa i młodości oraz do oddania szacunku wszystkim osobom tworzącym jej historię. W uroczystości wziął udział prezydent Rafał Bruski.


Szkoła Podstawowa nr 19 w Bydgoszczy została oddana do użytku 1 września 1948 roku. Na przestrzeni lat była rozbudowywana, zmieniała się organizacyjnie i wprowadzała kolejne reformy edukacyjne. Placówka spełnia do dziś bardzo ważną rolę we wspieraniu rodziny w jej funkcji wychowawczej. Dla osiedla Siernieczek i Bydgoszcz Wschód stanowi nie tylko centrum oświatowe, ale także kulturalne i rekreacyjne.

Jubileusz szkoły jest okazją do wspomnień, które, choć minione, zawsze pozostają w pamięci. Trudno być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia. Dzień ten skłania do wspomnień, refleksji i kreślenia planów na przyszłość. Zaproszeni goście składali życzenia, gratulacje, kwiaty, oraz upominki.

Podczas uroczystości prezydent pogratulował, a także podziękował wszystkim pedagogom, wychowawcom oraz pracownikom administracji związanym w placówkom w przeszłości  i chwili obecnej. To dzięki, Państwa wysiłkowi, niezwykłym umiejętnościom oraz wdrażaniu nowatorskich form i metod pracy uczniowie odnoszą sukcesy, znajdują przyjaciół, a także potrafią poruszać się w realiach otaczającego ich świata – mówił prezydent, Rafał Bruski.

Prezydent wręczył także na ręce Pani dyrektor, Agaty Szumińskiej list gratulacyjny oraz bon na kwotę 4.000 zł.

Po części oficjalnej zaprezentowano program artystyczny.

Przypomnijmy, że budynek szkoły został poddany  kompleksowej termomodernizacji. Docieplone zostały ściany, wymieniona została stolarka okienna, wykonana została izolacja stropów, remont kotłowni, schodów zewnętrznych,  wymiana instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej oraz modernizacja oświetlenia. Budynek zyskał także estetyczną biała  elewację z różnymi akcentami kolorystycznymi. Inwestycja pochłonęła blisko 5 mln zł.

W ostatnich latach w szkole realizowano też szereg innych przedsięwzięć. Wymieniono ogrodzenie, budynki dostosowano do wymogów ochrony przeciwpożarowej, a w ramach programu „Radosna szkoła” zbudowano plac zabaw.