logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Nowoczesne boisko w Brdyujściu - szukamy wykonawcy
Brdyujście zyska nowoczesne bezpieczne boisko. Ogłoszony został przetarg na wykonanie projektu i prac budowlanych przy ul. Łowickiej. To jeden z ostatnich przyszkolnych obiektów wymagający kompleksowych prac. W ostatnich latach w Bydgoszczy w oparciu o środki miasta przebudowanych zostało ponad 40 boisk. Trwa też przebudowa dużych boisk na Miedzyniu i w Nowym Fordonie.


Boisko powstanie w północnej części terenów szkolnych. Wstępna koncepcja zakłada, że będzie miało wymiary 22x44 m. Bezpieczeństwo ma zapewnić poliuretanowa nawierzchnia minimalizująca ryzyko urazów w czasie upadku. Zaplanowano wyposażenie obiektu w sprzęt umożliwiający rozgrywanie meczów koszykówki, piłki ręcznej, siatkówki oraz tenisa ziemnego. Boisko zyska też oświetlenie i monitoring. Poza tym, przy placu staną stojaki dla rowerów. W pierwszej kolejności powstanie dokumentacja projektowa. W kolejnym etapie po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń realizowane będą prace budowlane.

Budowa boiska w Brdyujściu zakończy przebudowę obiektów przyszkolnych. Na ten cel zarezerwowano 400 tysięcy złotych. Wprowadzenie takiej zmiany do budżetu zaproponował wiosną prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski.  

Wcześniej ze środków miasta na tym obiekcie sfinansowane zostały budowa ogrodzenia, piłkochwytów i zadaszonych wiat dla zawodników.

W tym roku w budżecie miasta wcześniej zarezerwowano środki  na budowę boisk wielofunkcyjnych przy Zespole Szkół Spożywczych mieszczącym się przy ulicy Toruńskiej, Zespole Szkół nr 34 (ulica Zacisze). Te zadania zakończyły się w wakacje. Pochłonęły ponad milion złotych.  Trwają jeszcze prace przy budowie boiska przy MDK nr 2 na Szwederowie. Do wykonania pozostała nawierzchnia i montaż osprzętu. Odbiór zadania planowany jest w przyszłym miesiącu. Koszt tej inwestycji to blisko pół miliona złotych. Równocześnie przebudowywane są też duże boisko sportowe przy KS „Gwiazda” oraz obiekt o charakterze lekkoatletycznego orlika w Nowym Fordonie. Na te duże inwestycje zarezerwowaliśmy 5,4 mln zł.