Basen na Miedzyniu – przygotowania do budowy

Jeszcze w tym roku ruszą pierwsze prace związane z przygotowaniem terenu pod basen na Miedzyniu. Konieczne jest przeniesienie placu zabaw oraz przesadzenie części drzew. Przetarg na duże prace budowlane ogłoszony zostanie w przyszłym roku.

Basen na Miedzyniu powstanie przy Zespole Szkół nr 8 przy ul. Pijarów. Będzie to obiekt o powierzchni blisko 1600 metrów kwadratowych. Zaplanowano w nim 2 kondygnacje. Zlokalizowane będą na nich niecka basenu, dwa brodziki dla dzieci z różnymi atrakcjami do zabawy oraz małą pochylnią-zjeżdzalnią. Poza tym na Miedzyniu będzie można zrelaksować się w dużych wannach SPA oraz strefie fitness. Obiekt będzie wyposażony w zespół szatniowo-sanitarny. Nowa pływalnia na Miedzyniu będzie przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wraz z basenem dobudowane zostaną drogi dojazdowe z miejscami postojowymi, chodniki, oświetlenie i monitoring.

W trakcie prac projektowych dużym wyzwaniem była niewielka rezerwa terenu pod obiekt tego typu. Ostatecznie powstanie on pod stronie zachodniej w miejscu starszego placu zabaw. Wymagać będzie to w pierwszej kolejności przeniesienia urządzeń w kierunku północnym. Huśtawki i inne elementy będą montowane w pobliżu nowego placu, który powstał w 2013 roku. Konieczne jest też przesadzenie  części drzew oraz wycinki. Zakończenie tych prac przygotowujących teren do budowy planowane jest wiosną. Następnie ogłoszony zostanie przetarg na podstawowe prace związane z budową basenu. Zajmą one około 2 lat.

Basen na Miedzyniu w liczbach

•    2 kondygnacje
•    1 558 metrów kwadratowych  powierzchni
•    19 mln zł to szacowany koszty

Baseny w budowie

W poprzednich latach udało się oddać do użytku 2 obiekty. W 2014 roku otwarty został zmodernizowany basen na Bartodziejach. Od 2015 roku bydgoszczanie mogą korzystać z nowego obiektu na Błoniu. Obecnie trwa budowa basenu na Kapuściskach, który będzie miał charakter parku wodnego. W wakacje rozpoczęły się natomiast prace przy Centrum Sportu i Rekreacji „Astoria” z basenem olimpijskim. Trwa też termomodernizacja Pałacu Młodzieży obejmująca prace przy pływalni. Trwa przetarg na budowę nowego obiektu na Tatrzańskim. Poza tym przygotowywana jest dokumentacja niezbędna do budowy basenu rehabilitacyjnego na Szwederowie.