Nasz technologiczny park rośnie jak na drożdżach

Działki po południowej stronie ul. Bydgoskich Przemysłowców są zabudowywane przez kolejne firmy. Swoją siedzibę i hale produkcyjne wznosi też między innymi Planika.

Firma Planika wyspecjalizowała się w rozwijaniu i projektowaniu długiej linii prawdziwego ognia. Dzięki wprowadzaniu najnowocześniejszych technologii, ogień może zostać zaaranżowany nawet w miejscach dotąd niedostępnych.  Jej produkty  są rozpoznawalne przez uznanych architektów i projektantów wnętrz na całym świecie. Opracowuje ona również rozwiązania spersonalizowane pod klientów. Produkty tej firmy można już spotkać na całym świecie.

W związku z dynamicznym rozwojem Planika zakupiła w Bydgoskim Parku Przemysłowym działki przy ul. Bydgoskich Przemysłowców. Na powierzchni ponad 28 tysięcy metrów kwadratowych inwestor buduje hale produkcyjne oraz dwukondygnacyjny budynek biurowy. Trwa wznoszenie jego konstrukcji. Firma po przeprowadzce do BPPT planuje zwiększyć zatrudnienie o około 100 osób.

Obecnie na terenie BPPT dzięki bardzo korzystnej pogodzie prowadzonych jest szereg innych inwestycji. Swoje budynki wznoszą między innymi: JAS FBG, Romex, RP Trans, TMR Plastic oraz Gran.

Warto wiedzieć

Bydgoszcz jest miastem z najniższym bezrobociem w całym regionie. Spadło ono do rekordowego poziomu 2,8 procent. Z myślą o kolejnych inwestorach BPPT zdecydował się na budowę nowoczesnego centrum demonstracyjnego z laboratoriami, warsztatami i biurami dedykowanego bydgoskim przedsiębiorcom. By ułatwić kolejnym osobom podjęcie pracy na tym obszarze zbudowane zostanie również nowoczesne przedszkole. Poza tym przygotowywane są zadania związane z jeszcze lepszym skomunikowaniem tego obszaru z  głównymi drogami (połączenie z Nowotoruńską, projektowaną trasą ekspresową S10 i remonty ulic).