Kolejny duży magazyn na terenie BPPT

Rozpoczęła się rozbudowa firmy MMP Neupack Polska Sp. z o.o na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Powstaną tam między innymi nowe magazyny z częścią socjalną.

Inwestor realizuje przedsięwzięcie przy ul. E. Petrsona 15 przy istniejącym obiekcie. Wcześniej  na działkach  funkcjonowały między innymi nieczynne bocznice kolejowe, które zostały rozebrane, a teren wyrównano. Inwestycja polega na rozbudowie zakładu produkcji opakowań „Nowy Neupack” o produkcję, magazyn wysokiego składowania, magazyn spedycji oraz część socjalną. Poza tym wokół nowego obiektu wybudowane zostaną drogi  wewnętrzne i place, a także niezbędne instalacje zewnętrzne (m.in. wody, wody ppoż, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej oraz elektroenergetycznej). Inwestor zakłada zakończenie inwestycji w ciągu 7 miesięcy. Powierzchnia zabudowy wynosząca obecnie 13674 metrów kwadratowych  powiększy się o kolejne 11445 metrów kwadratowych.

Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego Sp. z o.o. wspierała zamierzenia inwestycyjne firmy  MMP Neupack Polska Sp. z o.o. Współpraca polegała m.in. na aktywnej pomocy w procesie nabycia nieruchomości objętej Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną.