Inwestor przebuduje ulicę E. Petersona

Rozpoczynają się prace przy przebudowie odcinka ul. E. Petersona. Z kolei z początkiem otwarte dla ruchu zostanie naprawione skrzyżowanie ul. Glinki ze Szpitalną.

W czwartek (30 marca) przekazany zostanie plac budowy na ul. Petersona. Blisko 400-metrowy odcinek zostanie gruntownie przebudowany na wysokości hal Panattoni Park Bydgoszcz. W związku z tym ulica będzie nieprzejezdna.
Zgodnie z projektem ulica zyska nie tylko nową nawierzchnię i krawężniki. Zbudowane zostaną kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie. Poza tym dobudowane mają być chodniki, a przyległy teren zostanie zagospodarowany zielenią. Wszystkie prace zakończą się na przełomie czerwca i lipca. Realizacja inwestycji zdecydowanie ułatwi dojazd do logistyczno-magazynowego centrum. Ten fragment ulicy Petersona łączy też tereny Bydgoskiego Parku Przemysłowo Technologicznego z ul. Wojska Polskiego. Inwestycja realizowana jest przez inwestora zewnętrznego. Wpisuje się ona w działania miasta zakładające lepszą obsługę terenów inwestycyjnych położonych w tej części Bydgoszczy. Ze środków miasta w tym roku wyremontowana zostanie ul. Wojska Polskiego od Chemicznej do Petersona oraz ul. M. Dziatkiewicza. Poza tym projektowane jest nowe połączenie sektora „C” Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego z ul. Nowotoruńską. Wcześniej zrealizowane zostało szereg innych inwestycji m.in. budowa połączenia obwodnicy z BPPT, budowa ul. ks. Dachtery oraz modernizacje dróg na terenie BPPT.

Warto wiedzieć
W najbliższą sobotę (1 kwietnia) od godzin porannych zostanie przywrócony ruch pojazdów i komunikacji miejskiej na skrzyżowaniu ulicy Glinki ze Szpitalną. Oznacza to, że do BPPT będzie można ponownie dojeżdżać ulica Glinki. Oznakowanie poziome zostanie wykonane w przyszłym tygodniu. Linie autobusowe nr 56,68 i 79 wrócą na standardowe trasy.