BPPT stawia na zrównoważony transport

Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny ma stać się jeszcze bardziej przyjaznym miejscem dla rowerzystów, pieszych i pasażerów komunikacji miejskiej. Przygotowywane są kolejne projekty wspierające zrównoważony transport w tej części miasta.

Przygotowując tereny inwestycyjne dla inwestorów od początku postawiliśmy na bardzo dobrą infrastrukturę. Nowe ulice  od razu wyposażaliśmy w drogi rowerowe, chodniki, przystanki autobusowe. Teraz sukcesywnie modernizowane są również starsze ciągi komunikacyjne. W trakcie rozbudowy jest ulica Matuszewskiego. Jest ona poszerzana i wyposażana w odwodnienie. Najważniejszą zmianą będzie dobudowanie przy niej drogi rowerowej i chodników. Wartość tej inwestycji to 5,5 mln złotych.

Wcześniej kosztem prawie 20 mln zł przebudowaliśmy pętlę tramwajową oraz połączenie ulic Wojska Polskiego z Chemiczną. Powstał w ten sposób bezpieczny wjazd na tereny inwestycyjne od strony Kapuścisk. Wokół ronda dobudowaliśmy chodniki z betonowych płyt oraz ścieżki rowerowe. Zbudowane zostało też rondo łączące ulice B. Raczkowskiego z ul. M. Dziatkiewicza, które umożliwiać ma przejazd autobusom. Wraz z zakończeniem prac przy nowych torowiskach na tak zwanym górnym tarasie miasta planowana jest również poprawa obsługi BPPT z wykorzystaniem komunikacji publicznej i nowej infrastruktury drogowej.

Jednocześnie planowane są kolejne zadania. BPPT przygotowuje się do budowy ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulicy M. Dziatkiewicza na odcinku od ronda z ulicą B. Raczkowskiego do skrzyżowania z ulicą Wojska Polskiego. W pierwszej kolejności powstanie dokumentacja projektowa. Obecnie trwa postępowanie związane z wyborem wykonawcy zadania.

BPPT planuje szuka też wykonawcy dokumentacji projektowo–kosztorysowej niezbędnej do utworzenia miejsc przechowywania rowerów dla pracowników firm zlokalizowanych na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego w rejonie pętli tramwajowej przy skrzyżowaniu ulic Szpitalnej i Glinki w Bydgoszczy oraz pętli tramwajowej przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Chemicznej w Bydgoszczy.

Warto wiedzieć

Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny Sp. z o.o. to jeden z największych parków przemysłowo-technologicznych w Polsce.  Liczy powierzchnię 280 hektarów. Część obszaru BPPT włączono do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzięki 80 firmom, które się tu ulokowały prace zyskało ponad 4 tysiące osób. Aktualnie oferuje około 70 ha wolnych terenów. Spółka aktywnie wspiera inwestorów w trakcie targów oraz rozbudowując i unowocześniając cały czas infrastrukturę. Obecnie BPPT realizuje projekty związane z budową na potrzeby przedsiębiorców centrum demonstracyjnego z laboratoriami oraz budową przedszkola dedykowanego dzieciom osób zatrudnionych na terenie parku.