Informujemy, iż w dniu 23.02.2017 r. odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Komisji ds. Inicjatyw Lokalnych opiniującej wnioski w sprawie realizacji zadania publicznego w trybie inicjatywy lokalnej. Komisja ds. Inicjatyw Lokalnych pozytywnie oceniła następujące wnioski i przekazała je do realizacji:

Lp.Przedmiot inwestycjiUwagi
1.Wniosek stowarzyszenia zwykłego pn. „Budowa ulicy Lipieniowej” z siedzibą w Bydgoszczy o realizację zadania publicznego w trybie inicjatywy lokalnej polegającego na:
Budowie ulicy Lipieniowej w Bydgoszczy wraz z włączeniem do istniejącej kanalizacji deszczowej (budową studni rewizyjnych, przykanalików, wpustów ulicznych) oraz kanalizacją techniczną do wykorzystania pod budowę nowego oświetlenia, w obszarze działek o nr ew. 364/2 i 249/3 w obrębie 313.
pod warunkiem uzupełnienia braków do dnia 31.05.2017 r.
2.Wniosek stowarzyszenia zwykłego pn. „Delfinowa” z siedzibą w Bydgoszczy o realizację zadania publicznego w trybie inicjatywy lokalnej polegającego na:
Budowie ulicy Delfinowej Bydgoszczy jako pieszojezdni wraz z odwodnieniem w obszarze działki o nr ew. 187 w obrębie 309.
pod warunkiem uzupełnienia braków do dnia 31.05.2017 r.
3.Wniosek p. Tadeusza Kęcińskiego i p. Danuty Kęcińskiej zamieszkałych w Bydgoszczy o realizację zadania publicznego w trybie inicjatywy lokalnej polegającego na:
Budowie zatoki parkingowej wraz z szatą roślinną w pasie drogowym ulicy Cmentarnej w Bydgoszczy w obszarze działki o nr ew. 1/5 w obrębie 154.
-
4.Wniosek stowarzyszenia zwykłego pn. „Budowa ulicy Cytrusowej” z siedzibą w Bydgoszczy o realizację zadania publicznego w trybie inicjatywy lokalnej polegającego na:
Budowie ulicy Cytrusowej jako pieszo-jezdni lub ulicy jednojezdniowej z chodnikiem wraz z włączeniem do istniejącej kanalizacji deszczowej i wykonaniem kanalizacji technicznej umożliwiającej w przyszłości zmodernizowanie istniejącego oświetlenia w obszarze działek o nr ew. 5/20, 6/6, 6/8, 5/26, 51/1 w obrębie 41.
pod warunkiem uzupełnienia braków do dnia 31.05.2017 r.
5.Wniosek stowarzyszenia zwykłego pn. „Nowa Krabowa” z siedzibą w Bydgoszczy o realizację zadania publicznego w trybie inicjatywy lokalnej polegającego na:
Budowie ulicy Krabowej w Bydgoszczy wraz z siecią kanalizacji deszczowej w obszarze działek o nr ew. 62 i 63 w obrębie 310.
pod warunkiem uzupełnienia braków do dnia 31.05.2017 r.

Stanowisko Komisji zostało następnie zaakceptowane przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy p. Rafała Bruskiego.