Znajdź BUGi w kodzie i zgarnij 2 tysiaki

Bug Bounty Bydgoszcz to organizowany przez miasto konkurs skierowany do uczniów bydgoskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy interesują się informatyką. Konkurs potrwa od 1 grudnia do 31 stycznia 2020 roku.

Jeśli twoją pasją jest informatyka, a w szczególności bezpieczeństwo systemów teleinformatycznych to ten konkurs jest właśnie dla Ciebie. Jego celem jest promowanie działań „ethical hacker” i „white hat hacker”. Dzięki idei wspierającej bezpieczeństwo organizacji planujemy zwiększyć bezpieczeństwo systemów teleinformatycznych użytkowanych przez miasto Bydgoszcz.

Podejmij wyzwanie  i  znajdź "dziury" w systemie testowym
Przejdź do systemu konkursowego i znajdź w nim "dziury". Regulamin opisuje jak punktowane są poszczególne typy znalezionych podatności. Jeśli znajdziesz błędy/podatności w systemie - wyślij zgłoszenie. Zgłoszenie możesz wysłać tylko raz! Musisz zdecydować czy wysyłasz zgłoszenie z mniejszą liczbą znalezionych podatności, ale za to wcześniej, czy też wysyłasz je później, ale z większą liczbą znalezionych "dziur". Wszystko ma znaczenie - zarówno czas wysłania zgłoszenia, jak i liczba typów znalezionych podatności - o wszystkim mówi regulamin.

Konkurs rozpocznie się 1 grudnia i potrwa do 31 stycznia 2020 roku. Trzech najskuteczniejszych uczciwych hakerów zgarnie nagrody pieniężne: za I miejsce: 2.000 zł, za II miejsce: 1.000 zł, za III miejsce: 500zł.

Uczestnicy niepełnoletni mogą uczestniczyć w konkursie za zgodą prawnych opiekunów. Oświadczenie opiekuna jest wysyłane wraz z formularzem zgłoszeniowym drogą elektroniczną w postaci skanu. W przypadku otrzymania nagrody należy okazać oryginał oświadczenia organizatorowi.

Strona konkursowa : https://bbb.um.bydgoszcz.pl