Zajrzyj do świata baśni – Festiwal Pozytywka w sierpniu w Bydgoszczy

Ponad 30 wydarzeń na terenie całego miasta, spektakle teatralne, spotkania z bajarzami i specjalne bajkowe miasteczko – 29 sierpnia rozpocznie się w Bydgoszczy Festiwal Pozytywka.

Magiczny Festiwal Świata Baśni i Bajek „Pozytywka” przygotowywany jest głównie z myślą o najmłodszych, ale nie tylko – dobrą zabawę będą mieć też dorośli, którzy zechcą przypomnieć sobie beztroskie czasy dzieciństwa. Od 29 sierpnia, przez cztery dni na terenie Bydgoszczy odbędzie się ponad 30 baśniowych wydarzeń. W imprezie udział wezmą artyści z całej Polski, Słowacji, Litwy, Białorusi oraz Niemiec. Jak co roku, nie zabraknie spotkań z wędrownymi bajarzami, spektakli teatralnych w najróżniejszych formach, wydarzeń performatywnych, warsztatów oraz koncertów.

Dodatkowo, w Parku im. Jana Kochanowskiego utworzone zostanie miasteczko festiwalowe, w którym czekać będzie mnóstwo atrakcji dla całych rodzin.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Kultury Pozytywka, we współpracy z Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy, Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną im. dr Witolda Bełzy w Bydgoszczy oraz Teatrem Polskim w Bydgoszczy.

Festiwal współfinansowany jest przez Miasto Bydgoszcz

Szczegółowy program TUTAJ