Zagłosuj w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim

Przypominamy o trwającym głosowaniu w tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy oddają swoje głosy na projekty, które zrealizujemy w przyszłym roku. W tym roku do wydania mają rekordową kwotę 16 mln złotych. Na mieszkańców czeka również mobilny autobus BBO!

Ogromny wybór projektów: osiedlowe, ponadosiedlowe i małe projekty społeczne
W tym roku w głosowaniu decydujemy o realizacji projektów w kilku kategoriach. Głosy na poszczególne kategorie są niezależne od siebie. To oznacza, że mamy możliwość jednoczesnego zagłosowania we wszystkich trzech kategoriach. W kategorii projektów osiedlowych możemy wybrać nawet kilka zadań do realizacji. Zasada jest prosta: nie możemy przekroczyć kwoty całościowej przeznaczonej na wybrane osiedle. Przykładowo – przy kwocie 200 tys. zł możemy wybrać cztery zadania po 50 tys., dwa po 100 tys., albo jedno za 200 tys. zł. Uwaga! Suma pieniędzy przeznaczonych na każde osiedle jest inna!

W kolejnej kategorii dotyczącej projektów ponadosiedlowych możemy oddać tylko jeden głos. Nie ma znaczenia, na jakie osiedle głosowaliśmy w poprzedniej części.  Do wyboru jest 10 projektów ponadosiedlowych.

Nowością jest głosowanie na małe projekty społeczne, tutaj także do dyspozycji mamy 1 głos. Bardzo ważne jest by wziąć udział w głosowaniu tylko raz. W przypadku oddania wielu kart do głosowania z tymi samymi danymi wszystkie głosy będą unieważnione.

Jak oddać głos: elektronicznie, papierowo, w mobilnym autobusie
Głosowanie, elektroniczne i tradycyjne – papierowe jest wyjątkowo proste. Najłatwiej oddać głos przez aplikację internetową. Żeby to zrobić należy wejść na stronę www.bydgoszcz.pl/bbo. Następnie podać swoje dane osobowe i wybrać swoich faworytów. Cała procedura zajmie najwyżej kilka minut, bez potrzeby wychodzenia z domu. Można też skorzystać z tradycyjnej, papierowej karty do głosowania. Po wypełnieniu trzeba ją wrzucić do jednej z kilkudziesięciu urn ustawionych w wielu punktach miasta, np. w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy Gdańskiej 5, Zielonych Arkadach, szkołach i młodzieżowych domach kultury. Kartę do głosowania można wydrukować samodzielnie lub odebrać w ratuszu (ul. Jezuicka 1, pok.100a). Głosowanie potrwa do 31 października, do północy. Głosować mogą osoby zamieszkałe w Bydgoszczy, które w dniu głosowania ukończyły 16 lat.

Wszystkich chętnych do porozmawiania o projektach i oddania swoich głosów zapraszamy do zabytkowego autobusu BBO. W tym tygodniu pojawi się na Miedzyniu, Osiedlu Leśnym i na Starym Mieście – w ramach święta ul. Długiej.

Harmonogram autobusu BBO:

9.10   Miedzyń ul. Spacerowa – 13.00-16.00