Wszystkiego najlepszego Drogie Organizacje Pozarządowe!

27 lutego obchodzimy Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych. To doskonały moment, aby podziękować wszystkim organizacjom za zaangażowanie w pracę na rzecz drugiego człowieka. Wasza proobywatelska postawa inspiruje nas każdego dnia. Dziękujemy i życzymy wytrwałości i energii do dalszych działań. Pokaż NGO, że doceniasz ich prace, wrzuć post/zdjęcie ze współpracy z NGO i oznacz je hashtagiem #dziękiNGO #WorldNGODay.

W Bydgoszczy działa już ponad 1000 organizacji pozarządowych! Ich zadania obejmują m.in. takie dziedziny jak edukacja, aktywizacja społeczna, profilaktyka uzależnień, zdrowie, ekologia, ochrona zwierząt, czy też sport i turystyka. Zajmują się także wsparciem seniorów i osób z niepełnosprawnościami. Praca dla lokalnej społeczności, dzięki której Bydgoszcz może pochwalić się przyjazną i wspólnie tworzoną atmosferą jest godne powszechnego szacunku i uznania.

List gratulacyjny prezydenta Rafała Bruskiego w wersji PDF - tutaj.

W Dniu Organizacji Pozarządowych trzeba podkreślić, jak ważną rolę spełniają w naszym życiu ngo’sy. Bydgoska oferta dla mieszkańców i gości jest bogata i różnorodna. W naszym mieście prężnie działa Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu - nowoczesna, wielofunkcyjna, a przede wszystkim otwarta dla wszystkich przestrzeń do działań trzeciego sektora. To miejsce, w którym wszystkie organizacje mają zwiększać swój potencjał wykorzystując praktycznie zorganizowaną infrastrukturę w bardzo dogodnej lokalizacji (ul. Gdańska 5).

Warto również wspomnieć, że Bydgoszcz corocznie przyjmuje Program Współpracy Miasta z organizacjami pozarządowymi. Dokument ten precyzuje zakres współpracy, priorytetowe dla miasta zadania oraz planowaną wysokość środków przeznaczanych na realizację zadań. W tym roku na wsparcie działań polegających na podnoszeniu jakości życia mieszkańców, które realizowane są przez organizacje pozarządowe i inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego zaplanowane jest ponad 30 mln złotych.

Warto wiedzieć:
Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych został ustanowiony 17 kwietnia 2010 r. przez 12 państw Bałtyckiego Forum Organizacji Pozarządowych. Pierwsze obchody odbyły się 27 lutego 2014 roku w Helsinkach.