logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Wielkanocny Targ Rzemiosła przy Jezuickiej
Szydełkowe pisanki, drewniane figurki, świąteczne kartki i ozdoby na wielkanocny stół – Stowarzyszenie Pracownia przy ulicy Jezuickiej zaprasza na Wielkanocny Targ Rzemiosła, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 14 kwietnia.


To będzie doskonała okazja do kupienia naprawdę unikatowych rzeczy związanych z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi. Stowarzyszenie Pracownia przy ulicy Jezuickiej organizuje pierwszy Wielkanocny Targ Rzemiosła. Organizatorzy do współpracy zaprosili lokalnych twórców, rzemieślników i rękodzielników. Będzie można kupić niepowtarzalne wianki, świeczniki oraz ozdoby wielkanocne. Poprzez swój charakter nadadzą one wiosenny klimat każdemu wnętrzu, będą też pięknym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby.

Każdy przedmiot na Targu będzie unikatowy -  na stoiskach wystawione będą m. in. ręcznie szyte maskotki, poszewki na poduszki, pokrowce na krzesła, pościele dla dzieci i workoplecaki, a także szydełkowe pisanki, papeterie ślubne, kartki okolicznościowe i serwetki. Będą też czapeczki na jajka, kolorowe woreczki, drewniane króliczki, kurki i koguciki. Na zwiedzających Targ czekać też będą kartki okolicznościowe na każdą okazję, notesy na przepisy kulinarne, pudełka - niespodzianki czy ozdobne jajka. 

Godzinę po zakończeniu targów będzie okazja do własnoręcznego wykonania ozdób świątecznych

Wielkanocny Targ Rzemiosła, Stowarzyszenie Pracownia, ulica Jezuicka 22, niedziela 14 kwietnia, godz. 12.00-18.00. Wstęp wolny. 

Warto wiedzieć: 

Stowarzyszenie Pracownia wygrało konkurs na trzyletni projekt „Centrum Kreatywności Młodzi rzemieślnicy na Starym Mieście”, który został zorganizowany w ramach projektu Forget Heritage z programu Interreg Europa Środkowa. 

Ich koncepcja polegała na uruchomieniu otwartego warsztatu technologicznego w celu zwiększenia kompetencji lokalnej społeczności młodych rzemieślników, pogłębieniu ich integracji oraz stworzenia platformy wsparcia i edukacji młodych przedsiębiorców na rynku pracy. Takie inicjatywy są obecnie bardzo popularne zarówno w Polsce, jak i w Europie - natomiast w Bydgoszczy to zupełnie nowa inicjatywa.

Ważnym elementem projektu jest umożliwienie dostępu do nowych ofert pracy dla młodego pokolenia, nawiązanie współpracy z innymi podmiotami ze środowiska kreatywnego oraz oddziaływanie Centrum Kreatywnego na okolicę, która znajduje się na rewitalizacyjnej mapie miasta.