Wielka Wioślarska o Puchar Brdy podsumowana

Za nami 31.edycja Wielkiej Wioślarskiej o Puchar Brdy. Z tej okazji organizatorzy wspólnie z zastępczynią prezydenta Bydgoszczy Iwoną Waszkiewicz podziękowali podmiotom, które przyczyniły się do organizacji imprezy.

W rozgrywanych pod koniec września zawodach wzięło udział aż 48 osad wioślarskich. Bydgoszcz reprezentowana była przez cztery kluby: Lotto/Bydgostię, Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie, Bydgoski Klub Wioślarek i Stowarzyszenie Wioślarskie Zawisza. Bydgoskie osady triumfowały w biegach głównych o Puchar Prezydenta Bydgoszczy i Puchar Rady Miasta.
- Cieszę się, że impreza wróciła po przerwie pandemicznej. Wielka Wioślarska od lat promuje Bydgoszcz. Tak było i tym razem. Mam nadzieję, że za rok znowu się tutaj spotkamy, po kolejnej udanej imprezie wioślarskiej - mówiła Iwona Waszkiewicz. Zastępczyni prezydenta wspólnie z przewodniczącą rady miasta Moniką Matowską wręczały pamiątkowe medale osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie zawodów na Brdzie.
- Chciałbym wszystkim podziękować za organizację tej imprezy, która zbudowana została na dwóch fundamentach naszego miasta - rzece i sporcie - mówiła Monika Matowska.

Warto dodać, że po przerwie w tym roku na Brdzie ponownie rywalizowały ósemki wioślarskie dwóch prestiżowych brytyjskich uniwersytetów Oksfordu i Cambridge. Tym razem lepsi byli ci pierwsi. Okazja do rewanżu będzie już za rok.