UTP produkuje przyłbice ochronne dla służby zdrowia

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy wykorzystując potencjał naukowy i technologiczny rozpoczął produkcję przyłbic ochronnych, by wesprzeć sprzętowo regionalną służbę zdrowia w walce z koronawirusem.

Dzięki życzliwości firmy Inline Poland z Murowanej Gośliny, uczelnia otrzymala nieodpłatnie folię, z której zaczęto produkować przyłbice.
- Obecnie wykorzystujemy wszystkie moce sprzętowe uczelni. Stosujemy dwie metody. Jedne przyłbice są wycinane na ploterach laserowych i ręcznie składane. Drugie powstają w oparciu o druk 3D - mówi Michał Grzybowski z UTP.

Uczelnia planuje wyprodukować około 1500 specjalistycznych masek, tak potrzebnych pracownikom medycznym stojącym na pierwszej linii walki z pandemią. Pierwsza partia przyłbic ochronnych trafiła dziś do bydgoskiego Szpitala Uniwersyteckiego im. dr. A. Jurasza. Kolejne partie przyłbic ochronnych będą na bieżąco przekazywane szpitalom w regionie.

Fot. www.facebook.com/UTPBydgoszcz