Szukasz prezentów w galerii? Znajdź dotację na wymianę kopciucha

Od 1 grudnia w galerii handlowej Rondo czekają na mieszkańców doradcy, którzy udzielają informacji na temat miejskich dotacji do wymiany ogrzewania na ekologiczne. Jeśli zastanawiasz się na wymianą kopciucha, dowiedz się więcej podczas zakupów.

Miasto Bydgoszcz, w ramach realizacji projektu „Bydgoski Włącznik Antysmogowy”, prowadzi dla mieszkańców punkt doradczy, w którym uzyskają informację na temat dotacji do wymiany ogrzewania w ramach kilku programów:

• miejskiej dotacji do wymiany pieców, która może wynieść do 8 tys. zł
  • programu „Czyste Powietrze”
  • programu „Ciepłe Mieszkanie”

Mieszkańcy odwiedzający ekopunkt uzyskają także informacje na temat wymogów obowiązującej w naszym województwie uchwały antysmogowej oraz obowiązku rejestracji w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Ekodoradcy czekają, w godz. 10.00 – 16.00  w Galerii Handlowej Rondo w dniach:

• Środa, 7 grudnia
  • Poniedziałek 12 grudnia
  • Środa 14 grudnia
  • Czwartek 15 grudnia

Miasto prowadzi także dwa osiedlowe punkty doradcze, które zlokalizowane są w Starym Fordonie i na Osowej Górze. Na spotkanie należy się umówić pod numerem telefonu: 786 653 426, doradztwo jest bezpłatne.

Godziny otwarcia ekopunktów

• Stary Fordon — siedziba Rady Osiedla, Rynek 6: poniedziałki i środy, g. 16.00–19.30
  • Osowa Góra — siedziba Rady Osiedla, ul. Dolna Waleniowa 1b: wtorki i czwartki, g. 16.00–19.30.

Działanie realizowane jest na zlecenie Miasta Bydgoszczy przez Pracownię Zrównoważonego Rozwoju z Torunia oraz Bydgoski Alarm Smogowy i Fundacją EkoRozwoju z Wrocławia.