Święto Wolnych Książek

Już 12 czerwca odbędzie się ogólnopolskie Święto Wolnych Książek. Fundacja Bookcrossing Polska zaprasza do uwalniania książek w idei bookcrossingu i dzielenia się z innymi radością czytania. W programie m.in. wspólne czytanie, spotkania autorskie i przemarsz ulicami Bydgoszczy. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

- Wędrującym tomom damy nowe życie. Dzięki naszej akcji książki nie umrą zapomniane i zakurzone w domowych biblioteczkach, ale trafią w nowe ręce dając radość i realizując swoje przeznaczenie. Przyłącz do nas , działaj z nami. Dzięki Tobie świat może stać się jedną wielką darmową biblioteką. Uwalniaj książki, dziel się z innymi radością czytania. To takie proste – mówi Jolanta Niwińska, animatorka czytelnictwa, wiceprezes Fundacji Bookcrossing Polska.

Szczegółowy program obchodów:
10:30 -13:30 - Zaczytany tramwaj - literatura wita wsiadających, tramwaj nr 1/ trasa Wilczak- Las Gdański.  Wiersze dziecięcych klasyków czytać będą pasażerom mistrzowie pięknego czytania grodu nad Brdą,  Dominika Wachecka, Wiktoria Hoffman, Julia Marzec i Adam Macko, uczniowie Zespołu Szkół nr 8.

10:15 - Przemarsz uczestników Święta z udziałem orkiestry dętej ulicami Bydgoszczy. Korowód  bajkowych postaci poprowadzi dyrektor Zespołu Szkół  Mechanicznych  nr 1 w Bydgoszczy i ogólnopolski koordynator bookcrossingu. Zbiórka godzina 10.15 ul. Trójcy 37 (ZSM nr 1). Wymarsz godzina 10.30 na Wyspę Młyńską.

11:00 - 13:00 - Happening - WYSPA MŁYŃSKA
 • Kurkowe Bractwo Strzeleckie wystrzałem z wiwatówki zainauguruje obchody Święta Wolnych Książek
 • wspólne czytanie
 • występy artystyczne
 • konkursy z nagrodami
 • „Kącik fryzjerski  z bajeczką w tle”
 • „Alejka Książek Uwolnionych” -  miejsce  wymiany książek.

Spotkania:
• Spotkanie  z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel, autorką  książek dla dzieci, które otrzymały wiele nagród i wyróżnień, a także trafiły na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej oraz na Złotą Listę Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom - studio telewizyjne TVP3 Bydgoszcz, ul. Kujawska 7 , godzina  13.30.  Wstęp bezpłatny.
• „Między liryką, a satyrą” spotkanie autorskie ze Zdzisławem Prussem – Klinika Stomatologii Estetycznej i Chirurgii  „Alfa- Med”, ul. Chopina 6 godzina  19.00. Obowiązują wejściówki.
•  „ Z książką na końcu świata” - spotkanie autorskie z  Jolantą Niwińską, animatorką czytelnictwa, autorką książki  „Z książką na końcu świata” –  13.06.2019,  Pałac Nowy Ostromecko, godzina  10.00. Wstęp wolny.

Wydarzenie jest sponsorowane ze środków finansowych miasta Bydgoszczy.