Świąteczny Festiwal ART MINTAKA

W dniach 16 -18 grudnia odbędzie się 4. edycja wydarzenia, którego nadrzędnym celem jest prawykonywanie najnowszych kompozycji współczesnej muzyki klasycznej. Gwiazdą tegorocznej edycji jest pianista – Szymon Nehring oraz kompozytor Aleksander Kościów. Wstęp wolny.

Kompozycje muzyczne są zamawiane u kompozytorów z ważnych ośrodków muzycznych w Polsce i Europie, a następnie prezentowane podczas kameralnych recitali uznanych wirtuozów muzyki klasycznej i jazzowej. Gwiazdą tegorocznej edycji jest pianista – Szymon Nehring oraz kompozytor Aleksander Kościów.

Termin festiwalu jest nieprzypadkowy. Koniec roku to czas radosny, mijający który pod znakiem przygotowań do świąt. Jest to także znakomita okazja do podsumowań. Festiwal Świąteczny Art Mintaka to propozycja na muzyczne dopełnienie tego okresu. Wszystkim koncertom towarzyszą prezentacje prac Krzysztofa Gruse.

Organizatorem jest Fundacja Polskiej Muzyki Kameralnej – ART MINTAKA. Projekt jest współfinansowany z budżetu miasta Bydgoszczy. Wstęp na wydarzenia jest wolny.
Świąteczny Festiwal Art Mintaka, 16-18 grudnia, godz. 19.30, Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy, ul.. Gdańska 4. Wstęp wolny!

PROGRAM FESTIWALU:

16.12.2022 (piątek)
1) Recital Stypendystów Szymona Nehringa i Fundacji ART MINTAKA:
Georgi Vasilev - fortepian: Anton Webern - Wariacje op. 27
Jan Widlarz - fortepian: Kazimierz Serocki - Suita Preludiów (I-IV)
Jan Bieniasz - fortepian: Gyorgy Ligeti - Piano Etude XIII
2) Adam Kałduński - fortepian: Olivier Messiaen - Vingt regards sur l’enfant-Jésus - I. Regard du Père; Leos Janacek - Sonata 1 X 1905; Issac Albeniz - Iberia, tom III: El Albaicin; Sergiusz Prokofiew - 7. Sonata op. 83
3) NeoQuartet - Karolina Piątkowska-Nowicka - I skrzypce, Paweł Kapica - II skrzypce, Michał Markiewicz - altówka, Krzysztof Pawłowski - wiolonczela:
Paweł Szymański - to tylko muzyka na elektryczny kwartet smyczkowy i elektronikę; Aleksandra Kaca - Neve na elektryczny kwartet smyczkowy i elektronikę (*prawykonanie)

17.12.2022 (sobota)
1) Adam Kałduński - fortepian:
Aleksander Skriabin - Pięć Preludiów op. 16; Karol Szymanowski - Mazurki op. 62 (wybór); Michał Dobrzyński - Dwa preludia; Zbigniew Bargielski - Elegia, Kołysanka i Kaprys; Paweł Mykietyn - Cztery Preludia; Hanna Kulenty - AtlantissSolo