Stypendia prezydenta miasta dla artystów

Na dzisiejszym (11 maja) spotkaniu w ratuszu, podsumowano II edycję konkursu stypendialnego prezydenta miasta Bydgoszczy. Pamiątkowe dyplomy za twórczość artystyczną oraz działania na rzecz upowszechniania kultury otrzymało 37 stypendystów.

W II edycji konkursu stypendialnego w 2016 roku  złożono  rekordową ilość wniosków. O środki finansowe na realizację projektów ubiegało się 90  indywidualnych twórców i animatorów kultury. Do realizacji  indywidualnych przedsięwzięć wybrano  37  projektów. Stypendia przyznawane są od 2012 roku. Dzięki tej formie  udało się (łącznie z obecną edycją) zrealizować 388 projektów  kulturalnych.

W budżecie Miasta 2016 roku na stypendia w sumie przeznaczono kwotę 510 000 zł (po 170 000 zł  na każdą  edycję).

W zakresie projektów wydawniczych ( 11 propozycji):
1.Pani Aleksandra Brzozowska – wydanie zbioru wierszy „Chwila w roli głównej”
2.Pani Anna Cybulska – wydanie zbioru poezji „Błękitne bramy”
3.Pan Szymon Kaźmierczak – album komiksowy „Przemiana”
4.Pan Robert Dariusz Kokoszewski - wydanie  książki  Bractwo”
5.Pani Katarzyna Kowalczyk- wydanie książeczek dla dzieci „KOLOROWANKI BYDGOSKIE”
6.Pan dr Dariusz Tomasz Lebioda  - wydanie książki „Zomowcy i gitowcy. Dziennik ze stanu wojennego”
7.Pan Przemysław Nowakowski – wydanie książki „Śladem nowoczesnego mitu”
8.Pani Helena Skonieczka – Jubileusz 10-lecia pracy twórczej – wydanie tomiku poezji
9.Pan dr Mieczysław Wojtasik – wydanie wyboru wierszy „Co jeszcze jest jasnością”
10.Pan Wojciech Woźniak  - wydanie  albumu „Metafizyka codzienności”
11.Pan Andrzej Wróblewski - wydanie książki „Domino bydgoskie”