Spotkanie z Iloną Wiśniewską

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza w najbliższy poniedziałek na spotkanie z Iloną Wiśniewską – reporterką i fotografką, autorką książek, która na co dzień mieszka w Norwegii. Wstęp wolny.

Ilona Wiśniewska współpracuje z „Polityką” i „Dużym Formatem”. Mieszka w północnej Norwegii. To właśnie tam zaczęła pisać książki. Pierwsza z nich – „Białe. Zimna wyspa Spitsbergen” – ukazała się w 2014 roku. Za opublikowaną trzy lata później książkę „Hen. Na północy Norwegii” otrzymała nagrodę Traveler National Geographic. Ostatnia książka „Lud. Z grenlandzkiej wyspy”, wydana w roku 2019, przyniosła jej Kryształową Kartę Polskiego Reportażu – Nagrodę Prezydenta Miasta Lublina. Jest laureatką Złotej Sowy – nagrody Klubu Inteligencji Polskiej w Wiedniu, przyznawanej twórcom propagującym polską kulturę za granicą.

Spotkanie z Iloną Wiśniewską organizowane jest w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki. Rozpocznie się 17 sierpnia o godz. 17:00 na Dziedzińcu Biblioteki Głównej. Bezpłatne wejściówki można odebrać tego samego dnia, godzinę wcześniej w wypożyczalni głównej. Pierwszeństwo mają członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki. Uczestnicy spotkania mają obowiązek zasłaniania ust i nosa.