Sportowe emocje i zmiany w komunikacji

W najbliższy weekend w związku z imprezą - „Triathlon Polska 2018" na czas zawodów wprowadzony zostaną zmiany w organizacji ruchu w rejonie Leśnego i Myślęcinka. Inaczej pojadą też tramwaje i autobusy.

W trakcie zawodów  wyłączona z ruchu zostanie m.in. ulica Gdańska na odcinku przylegającym do stadionu Zawisza oraz w Myślęcinku.  Poza tym z tymczasowymi utrudnieniami należy liczyć się na drodze powiatowej przebiegającej przez Niemcz, Żołędowo, Neklę i Kotomierz oraz ul. Jeździeckiej. W kierunku Osielska będzie można wyjechać ulicami Wyszyńskiego i Armii Krajowej.

W sobotę (18 sierpnia) ruch  tramwajów do Lasu Gdańskiego wstrzymany będzie w godzinach od około 9:30 do  13:00. Autobusy nie będą kursować Gdańską również od 9:30, ale wrócą na Gdańską już około godziny 11:30.

W niedzielę (19 sierpnia) ruch tramwajowy będzie wstrzymany w godzinach 12:00 – 22:00, natomiast autobusy będą wycofane z Gdańskiej w godzinach 7:00 – 17:00.

W czasie zawodów wydłużone kursy linii nr 52 do Podkowy i Myślęcinka będą skracane do pętli Dworzec Leśne. Linia nr 93 będzie kierowana ul. Modrzewiową i Armii Krajowej. Kursy linii nr 94 będą zawieszone, ponieważ jej trasa na długim odcinku na pokrywa się z trasą kolarską, którą wyznaczono z Borówna przez Żołędowo do Myślęcinka. Tramwaje linii nr 1 i 10 będą kierowane do pętli Bielawy, a linii nr 2 do pętli przy Rycerskiej. Zabytkowa linia nr 0 w sobotę do godziny 13;30 a w niedzielę przez cały dzień będzie zawieszona.

Ze szczegółami zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej można zapoznać się na stronie ZDMiKP. Prosimy w imieniu organizatorów imprezy o zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowanie. Podróże w rejonie Myślęcinka, Niemcza, Żołędowa i Borówna mogą zająć więcej czasu.