logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Śniadanie z medalistami

Młodzi kajakarze Zawiszy Bydgoszcz zaprezentowali doskonałą dyspozycję na Mistrzostwach Europy Juniorów i U-23 w Belgradzie pod koniec czerwca br. Dziś wyników pogratulował im prezydent Rafał Bruski.

- Gratuluję Wam sukcesów i trzymam kciuki za kolejne. Jesteście młodzi, pełni pasji, zapału i sił. Przed Wami przyszłość. Jestem przekonany, że kibice, do których i ja się zaliczam, jeszcze nie raz będą emocjonować się i cieszyć z Waszych osiągnięć– mówił podczas dzisiejszego spotkania prezydent Rafał Bruski.

Mistrzostwa Europy Juniorów i U-23 rozegrane zostały w Belgradzie w dniach 23-26 czerwca. W sumie Polacy wywalczyli tam 15 krążków (w tym dwa w kategorii juniorów). Biało-czerwoni zdobyli dziewięć złotych, pięć srebrnych i jeden brązowy medal, a w klasyfikacji medalowej zajęli drugie miejsce, przegrywając jedynie z Węgrami. W kategorii do lat 23. Polacy nie mieli sobie równych, zdobywając aż 13 medali.

Bardzo dobrą formę zaprezentowała brązowa medalistka z Igrzysk Olimpijskich w Tokio – Helena Wiśniewska. Młoda kajakarka wygrała rywalizację w jedynce na 500 m. Złudzeń rywalkom na tym samym dystansie nie pozostawiła także czwórka, w której oprócz Wiśniewskiej złoto wywalczyły Martyna Klatt, Sandra Ostrowska (Zawisza) oraz Julia Krajewska. Polskie kajakarki zdominowały rywalizację na 500 m. W dwójce najlepsze były Klatt oraz Ostrowska.

Osiągnięcia medalowe zawodników Zawiszy:
Dwa złote medale – Helena Wiśniewska – K1 500m oraz K4 500m; trener klubowy – Maciej Juhnke
Dwa złote medale – Sandra Ostrowska – K2 500m oraz K4 500m; trener klubowy – Maciej Juhnke
Srebrny medal – Norman Zezula – C1 200m; trener klubowy – Paweł Baraszkiewicz – na początku sezonu zmagał się z kontuzją, dlatego to niezwykle cenny medal
Brązowy medal – Juliusz Kitewski – C2 500m; trener klubowy – Paweł Baraszkiewicz – ta konkurencja na igrzyskach w Paryżu będzie rozgrywana w zamian za C2 1000m, dlatego to dobry prognostyk.