Siłownie wyprodukują w nowej hali

Spółka ZPU Romex buduje swoją nową siedzibę na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Hala powstaje pomiędzy ulicami Raczkowskiego i Milcherta, obok budynku, w którym do 2016 roku mieściła się siedziba parku.

Firma Romex dwa lata temu nabyła działkę inwestycyjną u zbiegu ulic Milcherta i Dziatkiewicza o powierzchni około 4500 metrów kwadratowych. Teraz powstaje konstrukcja budynku przemysłowo-magazynowego z częścią biurową. Sąsiaduje on z biurowcem, w którym do 2016 roku mieściła się siedziba BPPT. Obecnie spółka zarządzająca terenami inwestycyjnymi wykorzystuje pomieszczenia gmachu  Idea - Przestrzeń Biznesu przy ul. Bydgoskich Przemysłowców.

ZPU Romex jest jednym z największych polskich producentów siłowni zewnętrznych marki Trainer. Firma od ponad 20 lat działa na polskim rynku. Oprócz typowych siłowni zewnętrznych konstruuje również przyrządy do ćwiczeń na świeżym powietrzu dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Urządzenia wyprodukowane przez bydgoską firmę można spotkać już w ponad 3000 miejscach w całej Polsce i nie tylko. Użytkownicy siłowni na powietrzu korzystają z nich całkowicie za darmo. To doskonałe uzupełnienie codziennego spaceru, marszu czy joggingu.

Warto wiedzieć:

Bydgoszcz jest miastem z najniższym bezrobociem w całym regionie. Wynosi ono obecnie około 3 procent. Na terenie Bydgoszczy realizowanych jest szereg inwestycji, które wiążą się z powstaniem nowych miejsc pracy. Z myślą o kolejnych inwestorach BPPT zdecydował się na budowę nowoczesnego centrum demonstracyjnego z laboratoriami, warsztatami i biurami dedykowanego bydgoskim przedsiębiorcom. By ułatwić kolejnym osobom podjęcie pracy na tym obszarze zbudowane zostanie również nowoczesne przedszkole. Poza tym przygotowywane są zadania związane z jeszcze lepszym skomunikowaniem tego obszaru z  głównymi drogami (połączenie z Nowotoruńską, projektowaną trasą ekspresową S10 i remonty ulic).