logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Ścigali się na Brdzie – Woda Bydgoska przyciągnęła bydgoszczan na Wyspę Młyńską

Pół tysiąca pływaków zmierzyło się z Brdą podczas szóstej edycji Wody Bydgoskiej. To jedyna impreza w Polsce, podczas której zawodnicy ścigają się na rzece w samym centrum miasta.

W tegorocznej edycji Wody Bydgoskiej udział wzięło 500 zawodników – to kolejny rekord frekwencji – w zeszłym roku na Brdzie ścigało się bowiem 425 śmiałków. Wszyscy pływacy, którzy wzięli udział w Wodzie Bydgoskiej otrzymali pamiątkowy medal.

Zawodnicy rywalizowali na trzech różnych dystansach – 650 m, 1600 m i 2800 m. W pierwszym dystansie zwycięzcą został Patryk Winiatowski, który obronił tytuł sprzed zeszłego roku. Drugie miejsce zajął Dembski Patryk, tuż za nim był Mikołaj Dobrindt.  W kategorii kobiet pierwsza była Marta Holak, a w niemal identycznym czasie dopłynęła Julia Gus. Podium na tym dystansie należało wyłącznie do bydgoszczan, którzy w Brdzie czuli się jak ryba w wodzie!

Podczas rywalizacji na 650 metrów mogliśmy zobaczyć jak z wartkim nurtem Brdy radzili sobie Ambasadorzy Wody Bydgoskiej Paweł Korzeniowski i Marcin Cieślak - multimedaliści światowych imprez pływackich. To oni wystartowali, jako pierwsi i nadali tempo pozostałym zawodnikom.

Na 1600 m najlepszy okazał się Kacper Szczepański. Kolejne miejsca zajęli Hubert Woźniak i Weronik Groń.  W tej kategorii także całe podium zgarnęli bydgoszczanie. Z najtrudniejszym niemal 3 km odcinkiem zmierzyło się prawie 70 śmiałków. Zwycięzcą został Krzystof Pielowski z Olsztyna. Drugie miejsce zdobył Bartłomiej Koziejko, a trzecie Jan Urbaniak.

W sztafecie 4x200 m zwyciężył Long Distance Team, który pokonał dystans w 9:15s. W zawodach Fun Swimrun, które łączyły bieganie z pływaniem najlepszy okazał się Krzysztof Pielowski, 2. miejsce zajął Kacper Szczepański, a  3. miejsce Grzegorz Monczak.

Imprezą towarzyszącą była Battle Of The Machines, która przyciągnęła 80 śmiałków. Rywalizacja została zorganizowana przez Sebastiana Szubskiego - rekordzistę Guinnessa w 24-godzinnym pływaniu kajakiem po wodzie stojącej.

Dla najmłodszych przygotowane zostały atrakcje wodne na Wyspie Młyńskiej. Dzieci bawiły się w na wodnym torze przeszkód, w wodnych kulach i basenowych łódeczkach. Dla tych, którzy nie chcieli się pomoczyć przygotowaliśmy festiwal baniek mydlanych i warsztaty cyrkowe. Tego dnia sportowym emocjom towarzyszyło mnóstwo zabawy i uśmiechu.