Sala sportowa coraz bliżej finiszu

Trwa budowa nowej hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy. Rozpoczęły się prace przy elewacji. Inwestycja kosztuje blisko 11 mln zł.

Prace budowlane przy nowej sali rozpoczęły się w trakcie poprzednich wakacji. Wymagały wcześniejszych rozbiórek obiektów gospodarczych oraz starej sali, która nie spełniała już nowych standardów.

Gotowa jest konstrukcja budynku, która jest obecnie zadaszana. Wykonano też szereg prac związanych z instalacjami na poziomie najniższej kondygnacji. Na poziomie piwnic otynkowano ściany. Dużym wyzwaniem na początku inwestycji był wysoki poziom wód gruntowych. Wymagało to realizacji dodatkowych prac zabezpieczających wykop oraz przy izolacjach. Obecnie oprócz robót związanych z układaniem płyt dachowych wykonywane są między innymi kolejne posadzki i tynki. Rozpoczęły się też pierwsze prace przy elewacji budynku. Projekt uwzględnia sąsiedztwo zabytkowych kamienic, tak by hala pasowały do otoczenia. Stąd na elewacji zastosowane zostaną panele o chropowatej fakturze oraz tynk w kolorze ceglastym. Trwają przygotowania do montażu stolarki okiennej i drzwiowej. Zakończenie prac planowane jest jesienią. Na inwestycję wydamy blisko 11 mln zł.

W nowej hali znajdzie się boisko o powierzchni ok. 700 m ², trybuna na ponad 120 widzów, siłownie i inne pomieszczenia do ćwiczeń. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W sali znajdzie się boisko o wymiarach około 19 na 36 metrów.