Rynek w Starym Fordonie nominowany do prestiżowej nagrody

Zrewitalizowany Rynek w Starym Fordonie jest jednym z kandydatów do zwycięstwa w konkursie Property Design Awards 2023. Zachęcamy do głosowania na bydgoski projekt.

Konkurs Property Design Awards 2023 wyróżnia i promuje unikalne inwestycje, obiekty o wyjątkowej architekturze i przestrzenie pełne inspirującego designu. Oceniane są obiekty w dwóch kategoriach: bryła i design. W każdej w nich wybierane są: bryła (hotel, biurowiec, obiekty publiczne, przestrzeń publiczna), design (hotel, biuro, przestrzeń handlowo-usługowa, obiekty publiczne).
Przebudowa Rynku w Starym Fordonie nominowana została w kategorii bryła - przestrzeń biurowa. Bydgoska inwestycja rywalizuje z nowym placem w Łazienkach Królewskich, placem Pięciu Rogów w Warszawie, Teatrem Letnim im. Heleny Majdaniec w Szczecinie oraz z zagospodarowaniem terenu zabytkowej kopalni Ignacy w Rybniku.
Głosowanie odbywa się na stronie www.properynews.pl. W odpowiedniej rubryce zaznaczamy Rynek w Starym Fordonie, zgodę, podajemy mail (link, który otrzymamy potrzebny jest do zatwierdzenia głosu).

Rewitalizacja Rynku w Starym Fordonie pochłonęła ponad 7 mln złotych. Pojawiło się dużo zieleni, nawierzchnie z kamiennej kostki, eleganckie oświetlenie, fontanna i herb Fordonu. Koncepcja przebudowy tego miejsca została wybrana w drodze konkursu i konsultowana z mieszkańcami. Inwestorem jest Miasto Bydgoszcz.