Rozbudowa ul. Grunwaldzkiej. Nie tylko nowe jezdnie. Raport nr 13

Pomiędzy Czyżkówkiem i Osową Górą powstaje nowa jezdnia ul. Grunwaldzkiej. Wzdłuż niej budowany jest też ciepłociąg, który połączy sieć ciepłowniczą pomiędzy Jachcicami i Osową Górą.

W ostatnich tygodniach na ul. Grunwaldzkiej wykonano szereg prac związanych m.in.  z kontynuowaniem wycinki drzew, budową wodociągu na ul. Wyrzyskiej, budową kanalizacji deszczowej na ul. Zimrodkowej i przy budowie drogi zastępczej na odcinku od gr. miasta do ul. Skośnej.

Obecnie trwają roboty związane przede wszystkim z  przygotowaniem podbudowy pod nową jezdnię ul. Grunwaldzkiej na odcinku leśnym. Na podjeździe pod skarpę znajdującą się na granicy miasta tworzony jest nowy nasyp, na którym zmieszczą się również dwie jezdnie. Na Osowej Górze trwa również układanie kabli zasilających nowe oświetlenie i kanalizacji deszczowej. Usuwane są kolizje z innymi sieciami teletechnicznymi.

Poza tym prowadzone są prace związane z wykonaniem nowych  jezdni na ulicach Wyrzyskiej oraz Zimrodkowej. Z kolei na ul. Wroniej i Perliczej trwa budowa  kanalizacji deszczowej.

W ostatnich dniach na plac budowy wszedł również wykonawca prac związanych z ułożeniem nowego ciepłociągu. Połączy on Jachcie i centrum miasta z siecią na Osowej Górze. Rury układane są na odcinku od Filtrowej do Skośnej.

1 sierpnia rozpocznie się też przebudowa mostku nad Flisem na Czyżkówku. W związku z tym  zamknięte zostanie przejście kładką po północnej stronie jezdni.

Ulica Grunwaldzka to jeden z największych prac budowy w mieście. Kosztem 76 mln budowana jest druga jezdnia, przebudowywane są skrzyżowania i całe uzbrojenie podziemne. Po rozbudowie dwie jezdnie będą doprowadzone aż do powstającego węzła na trasie ekspresowej S5 „Bydgoszcz Zachód” w Pawłówku.

Inwestycja w liczbach:

•    Koszt prac budowlanych  – 75,8 mln zł