Rada Sportu w uzupełnionym składzie

W poniedziałek, 21 października zastępczyni prezydenta Iwona Waszkiewicz wręczyła akty powołania nowym członkom Rady Sportu Miasta Bydgoszczy. Do Rady dołączyli przedstawiciele dwóch bydgoskich klubów sportowych - Kobiecego Klubu Piłkarskiego Bydgoszcz i Klubu Koszykarskiego „Astoria” Bydgoszcz S.A. Przedstawicielem Łuczniczki Bydgoszcz w Radzie został jej prezes, Wojciech Jurkiewicz.

Zgodnie z § 2 ust. 1 pkt 2 Zarządzenia nr 200/2019 Prezydenta Miasta Bydgoszczy z 7 marca 2019 r. w sprawie powołania Rady Sportu Miasta Bydgoszczy oraz ustalenia regulaminu jej działania, w skład Rady wchodzi „po jednym przedstawicielu sportów drużynowych z klubów biorących udział w krajowych rozgrywkach ligowych na poziomie najwyższej klasy rozgrywkowej”.

W sezonie 2019/2020 ten wymóg spełniły dwa nowe kluby sportowe - Klub Koszykarski Astoria Bydgoszcz S. A. oraz Kobiecy Klub Piłkarski Bydgoszcz. Astorię będzie reprezentował prezes Klubu, Bartłomiej Dzedzej, KKP Bydgoszcz prezes, Szymon Kowalik.

Doszło też do zmiany na stanowisku prezesa Zarządu Klubu Sportowego Łuczniczka Bydgoszcz S. A., skutkiem czego, na wniosek klubu doszło do zmiany przedstawiciela „Łuczniczki” w Radzie Sportu - będzie nim prezes Spółki, Wojciech Jurkiewicz.

W związku z powyższym skład Rady został  uzupełniony o osoby wskazane przez ww. kluby sportowe.

Kadencja Rady Sportu trwa 5 lat (2019-2024). Rada nowej kadencji została powołana w kwietniu br. Jej przewodniczącym został Zbigniew Leszczyński, wiceprezes KS Gwiazda.

Rada Sportu to organ doradczy Prezydenta Miasta - od 2011 roku służy pomocą opiniując wnioski w zakresie przyznawania stypendiów sportowych. Współdecyduje o sposobie finansowania szkoleń sportowych dzieci, młodzieży, seniorów i osób z niepełnosprawnościami. Głos Rady jest ważny także przy organizacji imprez sportowych w mieście.

Uzupełniony skład osobowy Rady Sportu w kadencji 2019-2024:
1. Przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Rady Miasta Bydgoszczy
2. Piotr Makowski – prezes KS Pałac Bydgoszcz SA
3. Wojciech Jurkiewicz – prezes Łuczniczki Bydgoszcz SA
4. Czesław Woźniak – prezes KS Basket 25
5. Zbigniew Leszczyński – wiceprezes KS Gwiazda
6.  Bartłomiej Dzedzej, prezes KK Astoria Bydgoszcz S.A.
7. Szymon Kowalik, prezes KKP Bydgoszcz
8. Zygfryd Żurawski – prezes RTS Bydgostia