Pomagają z pasją - znamy nazwiska Bydgoskich Wolontariuszy Roku 2019

Bezinteresownie pomagają innym i poświęcają swój czas dla ludzi w potrzebie - dziś, 5 grudnia w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu zastępczyni prezydenta Iwona Waszkiewicz wraz z wiceprzewodniczącym Rady Miasta Lechem Zagłobą-Zyglerem wręczyli nagrody i wyróżnienia w konkursie na Bydgoskiego Wolontariusza Roku 2019.

5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariatu. Z tej okazji podczas uroczystej Gali poznaliśmy nazwiska osób wybranych przez Kapitułę w konkursie na Bydgoskiego Wolontariusza Roku 2019. To wyjątkowa okazja, żeby podziękować tym, którzy na co dzień z pasją i zaangażowaniem, bezinteresowniem pomagają innym.

- Serdecznie gratuluje wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym. Chcę też Wam bardzo podziękować, że pomimo własnych obowiązków, znajdujecie siłę, by pomagać słabszym i potrzebującym. Dajecie im swój czas, wsparcie i uwagę a to wartości bezcenne - mówiła podczas spotkania zastępczyni prezydenta Iwona Waszkiewicz.

Kapituła przyznała następujące Nagrody główne w przeglądzie Bydgoski Wolontariusz Roku 2019:
Ewa Kuźniak - Laureatka w kategorii Wolontariat Dziecięcy
Paweł Rzysko - Laureat w kategorii Wolontariusz Młodzieżowy
Teresa Czyż -Laureatka w kategorii Wolontariat Dorosły
Przemysław Wieczorek - Laureat w kategorii Opiekun Wolontariatu

Kapituła postanowiła też przyznać wyróżnienia. Otrzymali je:
Lena Kwieciszewska - wyróżnienie w kategorii Wolontariat Dziecięcy;
Piotr Lewandowski - wyróżnienie w kategorii Wolontariat Młodzieżowy;
Adam Jaworski – wyróżnienie w kategorii Wolontariat Młodzieżowy;
Małgorzata Kunicka – wyróżnienie w kategorii Wolontariat Młodzieżowy

Warto wiedzieć:
Konkurs „Bydgoski Wolontariusz Roku” organizowany jest od 2003 roku i ma na celu popularyzację pozytywnych postaw i działań osób, które poświęcają bezinteresownie swój czas dla innych. Rozstrzygnięcie konkursu odbywa się w okolicy Międzynarodowego Dnia Wolontariatu, który obchodzony jest corocznie 5 grudnia (postanowieniem Zgromadzenia Ogólnego ONZ z 1985 roku).