Perły Samorządu 2023. Prezydent na podium, Bydgoszcz wyróżniona

Prezydent Rafał Bruski z drugą lokatą, wyróżnienie dla Bydgoszczy. W czwartek, 1 czerwca w Muzeum Miasta Gdyni wręczono wyróżnienia w ranking Perły Samorządu 2023 organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną.

Perły Samorządu to ogólnopolski ranking Dziennika Gazety Prawnej, skierowany do przedstawicieli administracji lokalnej, agend rządowych, biznesu, nauki oraz mediów. Tegoroczna edycja jest jedenastą.
Nagrody przyznawane są w czterech kategoriach: gminy wiejskie, gminy miejsko-wiejskie, miasta do 100 tys. mieszkańców oraz miasta powyżej 100 tys. mieszkańców. Wyróżnienia od kilku lat przyznawane są także w rankingu Skarbnik Samorządu oraz w konkursie Samorządowy Lider Komunikacji i Promocji.
W tegorocznej edycji prezydent Rafał Bruski zajął II miejsce w kategorii Włodarz - Gmina miejska powyżej 100 tys. mieszkańców. Bydgoszcz otrzymała wyróżnienie w kategorii gmina miejska powyżej 100 tys. mieszkańców.
14 czerwca w specjalnym dodatku Dziennika Gazety Prawnej podsumowującym cały kongres będą zamieszczone pełne wyniki konkursu.