Od zespołów młodzieżowych do medali mistrzostw kraju

Seniorki Artego Bydgoszcz obroniły srebrne medale mistrzostw kraju. Swój sukces świętowały z młodszymi koleżankami w hali Artego Arena.

Koszykarki Artego Bydgoszcz drugi raz z rzędu wywalczyły srebrne medale mistrzostw Polski.

W minioną sobotę, 7 maja, w Artego Arenie spotkało się kilka pokoleń koszykarek. Przy okazji prezentacji medali i pucharu zdobytego przez drużynę seniorek, Klub „Basket 25” zaprezentował całą piramidę szkoleniową realizowaną przy współpracy miasta Bydgoszcz i Polskiego Związku Koszykówki.

W prezentacji uczestniczyli m.in. Olga Kijewska, dyrektor zarządzający Basket Ligą Kobiet oraz prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski, który na ręce działaczy klubu przekazał symboliczny czek na 100 tys. zł za zdobycie przez seniorki tytułu wicemistrzyń Polski.

Pokazowy mecz zagrały najmłodsze drużyny z tej największej piramidy szkoleniowej w koszykówce dziewcząt w Polsce. Po meczu i gratulacjach dla seniorek był czas na tradycyjny tort i wspólne świętowanie podczas pikniku zorganizowanego przez klub dla kibiców.
O medalu dla Artego pisaliśmy wcześniej TUTAJ

Warto wiedzieć:
Koszykarki Artego Bydgoszcz (wcześniej Kadus Bydgoszcz) w krótkiej, bo zaledwie siedmioletniej historii swoich występów w najwyższej klasie rozgrywkowej wywalczyły już cztery medale: dwa brązowe i dwa srebrne. Wszystkie krążki zdobyły pod wodzą jednego szkoleniowca, Tomasza Herkta.