Nowe elewacje na szlaku bydgoskich murali

Trwa remont kamienicy przy ul. Piotra Skargi 10. Ulica łącząca plac Wolności z 3 Maja staje się, dzięki odnowionym elewacjom, coraz ładniejsza. Turystów do tej części miasta przyciągają też murale znajdujące się na szczytach kamienic.

Kamienica przy ul. Piotra Skargi 10 powstała pod koniec XIX wieku na planie zbliżonym do prostokąta. Liczy 4 kondygnacje. Pełni funkcję mieszkalną. Wejście do budynki ulokowano od strony zachodniej. Kamienicę zdobią m.in. boniowany parter, naczółki okienne, gzymsy. Doskonale wpisuje się w skalę przestrzenną zabudowy ulicy. W budynku funkcjonuje wspólnota mieszkaniowa. Zarządza nią miejska spółka ADM. Zakończenie robót wstępnie planowane jest na lato. Koszt wszystkich prac, także przy innych ścianach to 347 tysięcy złotych.

Ulica Piotra Skargi jest chętnie odwiedzana przez turystów nie tylko za sprawą estetycznej zabudowy i sąsiadującego z nią Placu Wolności z fontanną Potop. Jest ona też  częścią szlaku bydgoskich murali. Duża liczba grafik zlokalizowana jest też na sąsiedniej ul. 3 Maja. Więcej informacji o alternatywnym szlaku znajduje się TUTAJ. Ulica zyskała też charakter alei za sprawą szpaleru drzew ozdobnych, m.in. imponująco kwitnących magnolii.

W ostatnich latach we wschodniej części Śródmieścia wyremontowanych zostało kilkanaście budynków. Część  inwestycji prowadzonych było z wykorzystaniem dotacji konserwatorskich. Dużą liczbę remontów zainicjowały również działania nadzoru budowlanego (decyzje nakazowe). Zlecone zostały  też miejskie inwestycje związane z  rewitalizacją parków Kazimierza Wielkiego, Kochanowskiego,  remontami nawierzchni jezdni i chodników oraz modernizacją  ważnych budynków miejskich. Obecnie prowadzone są prace m.in. przy rewitalizacji Pałacu Młodzieży i Parku Ludowego im. W. Witosa.