Muzealny szlak kulturowy w województwie zaprasza

Bydgoskie muzea włączyły się do kujawsko-pomorskiego szlaku kulturowego. Od 15 czerwca do 15 września w całym województwie na uczestników czekają całkiem nowe wystawy, a motywem przewodnim jest idea wolności.

Jedyny taki szlak - 18 muzeów i moc atrakcji. Dla zwiedzających przygotowano nowe wystawy prezentujące opowieści o miastach, w których znajdują się dane muzea. Tematyka wpisuje się w obchodzony w naszym mieście Bydgoski Rok Wolności. Zachęcamy odbycia podróży i odkrywania ciekawych, czasem mało znanych, a wyjątkowych miejsc naszego regionu.

MIASTO – LUDZIE – WOLNOŚĆ to druga edycja projektu wystawienniczego Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich oraz muzeów województwa kujawsko-pomorskiego. W ramach tego przedsięwzięcia realizowane są wystawy (wraz z wydarzeniami towarzyszącymi i wydawnictwami). Projektem MIASTO – LUDZIE – WOLNOŚĆ muzealne środowisko województwa kujawsko-pomorskiego włącza się w ogólnopolskie obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

W projekcie uczestniczą także bydgoskie instytucje:
- Muzeum Kanału Bydgoskiego
- Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy
- Muzeum Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
- Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy
- Muzeum Solca im. księcia Przemysła
- Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego
- Muzeum Fotografii w Bydgoszczy

Z tej okazji każdy z partnerów przygotował niezwykłe atrakcje, które zapewnią zwiedzającym wyjątkowe i niezapomniane przeżycia. Wśród nich jest konkurs „Zbieraj pieczątki i wygrywaj nagrody”. Jego głównym założeniem jest odwiedzenie Muzeów biorących udział w projekcie MIASTO – LUDZIE - WOLNOŚĆ i zebranie jak największej liczby różnych pieczątek.