Miejskie żłobki bez opłat w czasie epidemii

W związku z epidemią koronawirusa, dzieci nie chodzą do żłobków, szkół i przedszkoli. Miasto nie będzie pobierać opłat za żłobki za okres wyłączenia placówek z działalności.

W celu zapobiegania rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-COV-2 Wojewoda Kujawsko-Pomorski 11 marca 2020 r. zawiesił działalność żłobków - najpierw do 25 marca 2020 r., następnie do10 kwietnia.

Miasto Bydgoszcz za okres wyłączenia z działalności placówek Zespołu Żłobków Miejskich w Bydgoszczy nie będzie pobierać opłat za pobyt i wyżywienie dzieci w żłobkach.

Po wznowieniu działalności opłaty za pobyt oraz wyżywienie dzieci w żłobku dokonane w miesiącu marcu, zostaną odliczone za okres, w którym placówki nie świadczyły usług, tj.: od dnia 12.03.2020 do dnia 31.03.2020 r. (liczymy dni robocze). Dokonane zostanie również odliczenie za wyżywienie za dni zgłoszonej nieobecności dziecka w żłobku w okresie poprzedzającym zamknięcie placówek. Za okres od dnia 01.04.2020 r. do dnia 10.04.2020 r. opłaty za pobyt i wyżywienie nie będą naliczane.

Bieżące naliczenie opłat wraz z korektą miesiąca poprzedniego, nastąpi po wznowieniu świadczenia usług przez placówki żłobków miejskich.

Szczegóły dostępne są TUTAJ.