Kolejny rekord na festiwalu Drums Fusion pobity!

W niedzielę, 28 maja w Hali Immobile Łuczniczka na instrumentach perkusyjnych z recyklingu zagrało jednocześnie aż 1080 osób! Tym samym pobity został Rekord Polski w tej kategorii. Do pobicia Rekordu Guinnessa zabrakło zaledwie 148 osób.

W rytm piosenki Hakuna Matata z filmu „Król lew” wspólnie uderzali w wiadra, patelnie, pokrywki. W ruch poszły także grzechotki z butelek napełnionych ryżem, shakery z tekturowych tub i inne stworzone przez uczestników perkusjonalia. Tą wyjątkową orkiestrą dyrygował Jacek Kwaśniak, bydgoski perkusista, który od lat prowadzi Dziecięcą Orkiestrę Recyklingową Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy.

W rekordzie udział wzięły bydgoskie MDK-i, szkoły, chóry, orkiestry, kluby sportowe, ale przede wszystkim mieszkanki i mieszkańcy Bydgoszczy i okolicznych gmin. W wydarzeniu uczestniczył również prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

- Wszystkim bydgoszczanom i nie tylko, którzy wzięli udział we wczorajszym biciu rekordu, którzy z zapałem i uśmiechem na ustach grali na czym popadnie, by pomóc nam w tej niełatwej przecież próbie serdecznie dziękujemy! – mówi Kuba Ignasiak, rzecznik prasowy MCK-u

Więcej o trwającym festiwalu tutaj: https://mck-bydgoszcz.pl/aktualnosci/miedzynarodowy-festiwal-rytmu-i-sztuki-perkusyjnej-drums-fusion-sprawdz-program/