Kolejna choinka ozdobiła centrum miasta

Po pięknej, naturalnej choince na Starym Rynku bydgoszczanie mogą podziwiać kolejne świąteczne drzewko. W czwartek (8.11) stanęło na Placu Praw Kobiet przy ul. Gdańskiej.

Choinka ma 8 metrów wysokości i nie jest naturalna. Drzewko postawiła współpracująca z miastem firma Blachere Polska, która w Myślęcinku stworzyła Park Iluminacji. Jej dekoracje stoją też na Starym Rynku oraz rynku w Starym Fordonie. Owocem współpracy jest też również napis BYDGOSZCZ, który od tygodnia zamontowany jest na Barce Lemara.
- Nasze drzewko Nordinka bardzo przypomina naturalną choinkę. Głównym celem jest oczywiście ekologia. Dzięki takim choinkom nie musimy wycinać drzewek z lasu - mówi Danuta Grochowa z firmy Blachere Polska.
Wybór miejsca też nie jest przypadkowy. - Można powiedzieć, że bardzo dobrze choinka wkomponowała się w ten obszar miasta. Będzie ustrojona tylko światełkami - informuje Marek Iwiński, plastyk miejski.