logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Głosujemy na Marcina Lewandowskiego – został nominowany do tytułu Lekkoatlety Roku

Zawodnik Zawiszy Marcin Lewandowski został nominowany do prestiżowej nagrody w konkursie European Athletics na najlepszego lekkoatletę 2019 roku w Europie. Głosowanie trwa do jutra, 18 października do północy!

2019 rok był niezwykle udany dla lekkoatlety bydgoskiego Zawiszy Marcina Lewandowskiego. W marcu został halowym mistrzem Europy, kiedy w biegu na 1.500 metrów obronił tytuł sprzed dwóch lat, dobiegł jako pierwszy z czasem 3.42,85s. W sierpniu na stadionie Zawiszy wraz z reprezentacją Polski sięgnął po złoty medal Drużynowych Mistrzostw Europy, a niedawno w stolicy Kataru – Dosze, zdobył brązowy medal mistrzostw świata w biegu na 1500 metrów, bijąc w finale rekord Polski na tym dystansie. Jego aktualny rekord wynosi 3.31,45 s.

Teraz zawodnika Zawiszy nominowano w prestiżowym konkursie European Athletics na najlepszego lekkoatletę 2019 roku w Europie. Obok Lewandowskiego, wyróżniono jeszcze dwóch innych Polaków – młociarzy Joannę Fiodorow i Pawła Fajdka. Kibice mogą głosować na profilach społecznościowych European Athletics. Głosowanie potrwa do najbliższego piątku, 18 października. Swój głos można oddać TUTAJ.