logo miasta - trzy kolorowe spichrze

GłosUEmy. Ostatni dzień konkursu
Wybory do Parlamentu Europejskiego już 26 maja br. Pomóż nam zachęcić bydgoszczan do głosowania. Do dzisiaj czekamy na materiał promujący udział w wyborach. Nakręć, narysuj, namaluj, zrób zdjęcie. Pokaż nam, że idziesz na wybory.


Już 26 maja odbędą się kolejne wybory do Parlamentu Europejskiego. Nie siedź w tym dniu w domu. Idź na wybory. Pokaż, że interesuje Cię Wspólnota Europejska. Ty też do niej należysz. Konkurs GłosUEmy skierowany jest zarówno do osób indywidualnych, jak i do placówek oświatowych. W każdej kategorii do wygrania atrakcyjne nagrody. 

Konkurs ma trzy główne cele – zwiększenie frekwencji w wyborach do PE, zwiększenie świadomości na temat znaczenia członkostwa w Unii Europejskiej w lokalnych społecznościach oraz wzmocnienie poczucia i zrozumienia wartości europejskich. 

W poprzednich wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku Miasto Bydgoszcz osiągnęło najwyższą frekwencję z okręgu nr 2 - czyli Województwie Kujawsko-Pomorskim – ponad 31% (na podstawie danych PKW).

Czy tym razem znowu będziemy najlepsi? Pomóż nam zachęcić bydgoszczan do głosowania. 

Aby wziąć udział w konkursie należy na adres aktywna.konkurs@um.bydgoszcz.pl przesłać zgłoszenie oraz materiał promujący aktywne wzięcie udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Szczegółowe warunki uczestnictwa zawarte są w załączonym Regulaminie.

Materiały spełniające wymogi będą publikowane na portalu FB w wydarzeniu: 26 maja idź na wybory

Regulamin konkursu TUTAJ.