Firma Polon Alfa rośnie w siłę

W czwartek 11 października pod budowę nowej hali produkcyjnej Polon-Alfa S.A wmurowano kamień węgielny. To największy producent systemów sygnalizacji pożarowej i aparatury do pomiaru promieniowania jonizującego w Polsce.

Firma Polon-Alfa s.a. rozpoczęła swoją działalność w 1957 roku, jako Zakład Doświadczalny Instytutu Tele-Radiotechnicznego Bydgoszcz.

Po uroczystym odczytaniu Aktu erekcyjnego i podpisaniu go przez prezydenta Rafała Bruskiego, prezesa zarządu Polon-Alfa s.a. Dariusza Nagańskiego, prezesa zarządu pw „Lech” sp. z o.o. (Generalny Wykonawca) Jacka Rybe, prezesa zarządu Imerco sp. z o.o. sp. k. (Projekt obiektu) oraz Remigiusza Napierałę pod budowę nowoczesnej hali produkcyjnej wmurowano kamień węgielny w formie symbolicznej cegły z grawerem.

Akt został umieszczony w specjalnej tubie, do której załączono także pierwsze strony lokalnych gazet, symboliczną monetę oraz wizualizację budynku nowej hali produkcyjnej.

Polon-Alfa to firma specjalizująca się w konstruowaniu i produkcji kompletnych systemów sygnalizacji pożaru i automatyki przeciwpożarowej. Wszystkie urządzenia, które wdrażane są do produkcji powstają we własnym Dziale Konstrukcyjno-Technologicznym. W tym właśnie dziale powstała pierwsza polska czujka radiowa, a ostatnio nowatorski w skali światowej system sygnalizacji pożarowej o architekturze rozproszonej POLON 6000.

W Bydgoszczy systemy sygnalizacji pożarowej produkowane w firmie chronią m.in. Regionalne Centrum Onkologii, Centrum Symulacji Medycznych, Szpital Miejski, X Wojskowy Szpital Kliniczny, biurowiec ARKADA Business Park, Wojskowe Zakłady Lotnicze WZL nr 2, firmę NOKIA oraz salon firmowy Black Red White, a także Urząd Miasta Bydgoszcz. Również jedna z najnowocześniejszych w Polsce szkół – Szkoła podstawowa nr 9 w Fordonie jest chroniona przed pożarem urządzeniami skonstruowanymi i wyprodukowanymi w firmie Polon- Alfa.

W najbliższym czasie, kolejna wizytówka Bydgoszczy, biurowiec IMMOBILE K3, zabezpieczony zostanie systemem sygnalizacji pożarowej wyprodukowanym przez tę firmę. Urządzenia zabezpieczają wiele ważnych i prestiżowych obiektów na terenie całego kraju i poza jego granicami.