Firma keeeper nowym najemcą w Waimea Logistic Park Bydgoszcz

Czołowy producent artykułów gospodarstwa domowego z tworzyw sztucznych w Europie – firma keeper wprowadzi się w przyszłym roku do jednego z największych centrów logistyczno-produkcyjnych w Bydgoszczy.

Jeden z największych europejskich producentów artykułów gospodarstwa domowego z tworzyw sztucznych, firma keeeper wprowadzi się do nowej lokalizacji w połowie 2020 r. Powstająca hala D, którą wynajął w całości, będzie liczyła 17 800 mkw. Rynek nieruchomości komercyjnych w Bydgoszczy uznawany jest za jeden z najbardziej perspektywicznych w branży magazynowej, ale również bardzo konkurencyjny z uwagi na wysoką podaż nowoczesnych powierzchni.

Waimea Logistic Park Bydgoszcz powstaje na działce liczącej 19 ha w południowo-wschodniej części miasta Bydgoszcz przy ulicy Mokrej. Dzięki wcześniej zrealizowanym miejskim  inwestycjom (modernizacja ul. Nowotoruńskiej, budowa ul. Dachtery, Bydgoskich Przemysłowców oraz Petersona) teren jest doskonale skomunikowany z planowaną drogą S10 oraz znajdującą się w budowie trasą S5. Dodatkowym walorem działki jest dostępność komunikacji miejskiej, która zapewni dogodny dojazd pracownikom do miejsca pracy. Tereny na których powstaje inwestycja są obsługiwane przez komunikację miejską (linie nr 61 oraz 73). Rozbudowana infrastruktura komunikacyjna, Międzynarodowy Port Lotniczy oraz nowoczesne dworce kolejowe tworzą reprezentacyjną wizytówkę miasta.

W parku docelowo ma stanąć 6 hal, dwie już zostały oddane do użytkowania i wynajęte. Podczas pierwszego etapu wybudowano m.in.  halę SBU, czyli magazyny oraz biura dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców czy start-upów, które potrzebują mniejszej powierzchni magazynowej. W kolejnym etapie powstała hala F, z blisko 5 tys. m2, gdzie najemcą jest operator logistyczny PEKAES i DTS Transport - spółka z branży TSL świadcząca usługi transportowe oraz montażowe.

Bydgoszcz wysoko w branżowych rankingach
W tegorocznym zestawieniu miast przyjaznych dla biznesu z regionu Centralnej i Wschodniej Europy (CEE), opracowanym przez Emerging Europe, Bydgoszcz znalazła się w czołówce w takich kategoriach, jak klimat biznesowy (2. miejsce), potencjał gospodarczy (7. miejsce) oraz wsparcie biznesu ze strony władz lokalnych (7. miejsce). W ostatnim czasie Bydgoszcz znalazła się również wśród liderów rankingu fDi Polish Cities of the Future 2019/20, w którym zespół analityczny Financial Times – fDi Intelligence po raz kolejny przyjrzał się bliżej polskim miastom pod względem wskaźników świadczących o atrakcyjności bezpośrednich inwestycji zagranicznych i zdecydował o przyznaniu Bydgoszczy wyróżnienia w kategorii Top 10 Overall – Best for Human Capital and Lifestyle.

Warto wiedzieć
Waimea Holding jest polską spółką deweloperską, która od blisko dekady z powodzeniem realizuje projekty parków logistycznych oraz terminali cargo na terenie całego kraju. Posiada także kompetencje z zakresu zarządzania tego typu obiektami. W tym roku wyszła na rynek z rewolucyjnym konceptem Modułów Magazynowo Przemysłowych (MMP), stwarzając niedostępne dotychczas możliwości nie tylko dla mniejszych przedsiębiorców, ale również dla inwestorów indywidualnych, zainteresowanych lokowaniem kapitału w nieruchomości komercyjne. Jeden z Parków MMP powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie Waimea Logistic Park Bydgoszcz.

Fot. materiały inwestora