logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Dzieci zaprojektowały kartki wielkanocne
Bydgoscy uczniowie z pierwszych klas szkół podstawowych wzięli udział w konkursie na zaprojektowanie kartki wielkanocnej z motywem miasta. Najciekawsze prace zostały nagrodzone i zostaną wysłane jako życzenia Prezydenta i Przewodniczącej Rady Miasta.


Na tegoroczny konkurs plastyczny na projekt kartki wielkanocnej z motywem bydgoskim wpłynęło aż 250 prac z 26 bydgoskich szkół. Konkurs polegał na wykonaniu kartki wielkanocnej na kartce A4 przy użyciu płaskich technik plastycznych, takich jak rysowanie, malowanie, wyklejanie i wyszywanie. Komisja konkursowa przyznała 3 nagrody główne, 17 prac wyróżniła.

Autorami trzech nagrodzonych prac zostali: Antonina Kunda ze Szkoły Podstawowej nr 58, Jakub Ławniczak z SP 13 i Kalina Kijak z SP 15. 

Zwycięskie kartki zostaną wydrukowane - to na nich Prezydent Miasta Rafał Bruski i Przewodnicząca Rady Miasta Monika Matowska napiszą życzenia świąteczne do ważnych osób z Bydgoszczy i z Polski. 

Laureaci otrzymali dyplomy, vouchery i gadżety bydgoskie. 

Oto zwycięskie kartki: 

Antonina Kunda

 

Jakub Ławniczak

 

Kalina Kijak 

 

A to fotorelacja ze spotkania z prezydentem Rafałem Bruskim i Przewodniczącą Rady Miasta Moniką Matowską. Więcej zdjęć TUTAJ.