logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Do 6 grudnia czytaj książki za darmo
Jeszcze tylko przez niecały tydzień można pobierać tytuły biorące udział w tegorocznej edycji Czytaj PL. Wypożyczone książki w formie ebooka i audiobooka będzie można czytać i słuchać do 6 grudnia. Bestsellerowe książki biorące w tym roku udział w akcji pozostaną do tego czasu w aplikacji Woblink na półce użytkownika.


Przez ostatnie tygodnie w Polsce, i poza jej granicami, miłośnicy książek dzięki akcji Czytaj PL mogli wybrać się w podróż do literackiego wszechświata. Akcja nie z tej ziemi ponownie dotarła w tym roku na Polską Stację Antarktyczną imienia Henryka Arctowskiego udowadniając tym samym, że książka znosi wszystkie geograficzne ograniczenia i czytać można wszędzie!   

Już od 7 lat w ramach Czytaj PL aplikacja Woblink umożliwia bezpłatne pobieranie e-booków i audiobooków. Przez te lata zaistniała na wszystkich kontynentach, skorzystało z niej kilkaset tysięcy osób z kilkudziesięciu tysięcy miejscowości i prawie 50 krajów z całego świata. Wśród udostępnionych w tym roku 12 tytułów znajdują się książki nagrodzone i docenione przez krytyków oraz czytelników. 

Lista dostępnych książek: 

1. Kornel Filipowicz „Formikarium” (Wydawnictwo Znak)
2. Anna Kańtoch „Wiosna zaginionych” (Wydawnictwo Marginesy)
3. Tomasz Lem „Awantura na tle powszechnego ciążenia” (Wydawnictwo Literackie)
4. 4.Stanisław Lem „Fantastyczny Lem. Antologia opowiadań według czytelników” (Wydawnictwo Literackie)
5. Aleksandra Lipczak „Lajla znaczy noc” (Wydawnictwo Karakter)
6. Robert Małecki „Żałobnica” (Wydawnictwo Czwarta Strona)
7. Tomasz Michniewicz „Chwilowa anomalia” (Wydawnictwo Otwarte)
8. Marcin Mortka „Nie ma tego złego” (Wydawnictwo SQN)
9. Dionisios Sturis „Gorzkie pomarańcze” (Wydawnictwo Poznańskie)
10. Beata Szady „Dziobak literatury. Reportaże latynoamerykańskie” (Wydawnictwo Dowody na istnienie)
11. Robert J. Szmidt „Per aspera ad astra” (Wydawnictwo Rebis)
12. Magdalena Witkiewicz „Srebrna łyżeczka” (Wydawnictwo Filia)

Jak wziąć udział w akcji?

Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Woblink z App Store lub Google Play i przejść do zakładki Czytaj PL. Po zeskanowaniu kodów można pobierać bezpłatne e-booki i audiobooki z listy 12 dostępnych tytułów. 12 bestsellerowych tytułów w formie e-booków będzie można czytać na urządzeniach inkBOOK po pobraniu dedykowanej, specjalnie przygotowanej aplikacji Woblink bezpośrednio na czytniku. Użytkownicy Kindle™ będą proszeni o synchronizację swojego czytnika z kontem Woblink, przy użyciu aplikacji Woblink na komputery PC. Przygotowanych zostało również dziesięć tytułów w formacie audiobooków.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.czytajpl.pl oraz na fanpage'u akcji na Facebooku – tutaj.