Chodniki w remoncie

Rozszerzyliśmy zakres prac przy chodnikach. Obniżamy krawężniki i wbudowujemy elementy z wypustkami, co ułatwia poruszanie się osobom starszym i niepełnosprawnym.

Na remonty chodników w tym roku przeznaczymy ponad 1,5 mln złotych. Pozwoliło to rozszerzyć pakiet remontów zleconych wczesną wiosną o kolejne zadania. Najwięcej prac remontowych zrealizowanych zostało już w centrum miasta. Remontowaliśmy m.in. schody prowadzące z Toruńskiej na Wzgórze Wolności. Duży zakres prac wykonywany jest na osiedlach Okole i Wilczak. Drogowcy w tej części miasta zakończyli już remonty odcinków chodników na Jasnej, Lubelskiej i Nakielskiej. Teraz poprawiają bezpieczeństwo pieszych na ul. Śląskiej. Na skrzyżowaniach z ulicami Łokietka oraz Siemiradzkiego obniżane są krawężniki oraz wbudowywane elementy z wypustkami. Ułatwia to poruszanie się szczególnie osobom starszym i niepełnosprawnym. Planowany są jeszcze prace przy ul. Granicznej oraz na innych osiedlach.

Część chodników powstaje dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. W trakcie ostatniej edycji programu mieszkańcy zadecydowali m.in. o budowie lub remoncie chodników i ścieżek przy ulicach Morcinka, Krakowskiej oraz w sąsiedztwie Starego Kanału Bydgoskiego. W Bydgoszczy łączna długość ulic to około 750 kilometrów. Natomiast powierzchnia chodników to blisko 1700000 metrów kwadratowych.