Chodniki gotowe, projektujemy ogród

Zakończyła się przebudowa chodników przy bloku ul. Gałczyńskiego i Waryńskiego. Kosztowały one około 40 tysięcy złotych. Zadanie realizowane było w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Chodniki zbudowana pomiędzy budynkami przy ul. Waryńskiego 24, 51 i Gałczyńskiego 1.  Łączą one też obie ulice tworząc wygodne dojście dla wielu mieszkańców Błonia w kierunku targowiska i punktów handlowych. Zniszczone płyty zostały zastąpione betonową kostką. Zadanie kosztowało około 50 tysięcy złotych. Wcześniej w oparciu o BBO wybudowana również miejsca parkingowe wzdłuż ul. Waryńskiego i 16 Pułku Ułanów Wlkp.

Inwestycje do realizacji wytypowali mieszkańcy. Na ten projekt, chociaż zajął on dopiero  drugie miejsce w poprzedniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, głosowało ponad 400 mieszkańców Błonia. Na tym osiedlu trwają również przygotowania do nadania nowej funkcji terenom zielonym przy Skwerze 16 Pułku Ułanów Wlkp. Kończą się prace nad koncepcją urządzenia w tym miejscu ogrodu rekreacyjno-społecznościowego m.in. z placem zabaw, siłownią i miejscami odpoczynku dla seniorów. Na to zadanie miasto zarezerwowało 450 tysięcy złotych.