Bydgoszcz przyjazna zwierzętom

Bydgoszcz zwyciężyła w ogólnopolskim rankingu Otodom w kategorii miejsca przyjaznego zwierzętom. Najlepszą dzielnicą dla właścicieli czworonogów okazały się Flisy.

Gdzie ze zwierzakami żyje się najlepiej? Okazuje się, że w Bydgoszczy! Nasze miasto zwyciężyło w rankingu Otodom, pokonując 11 innych polskich miast. Zaraz za nami znalazły się: Gdynia, Poznań, Gdańsk i Szczecin.

Twórcy rankingu pytali Polaków czy są zadowoleni z infrastruktury dla zwierząt w swoim mieście – gdzie jest najwięcej wybiegów i terenów spacerowych, czy w pobliżu bez problemu znajdą dobrego weterynarza lub sklep zoologiczny? Ankietowani przyznawali od 1 do 5 punktów. Bydgoszcz zdobyła 4,08 pkt.

O ile mieszkańcy Bydgoszczy wystawili swemu miastu bardzo dobre noty za bezpieczeństwo, ekologię czy dostępność sklepów, to ocena za infrastrukturę dla zwierząt jest po prostu fenomenalna. Aż siedemnaście dzielnic otrzymało notę przewyższającą cztery punkty na pięć możliwych do zdobycia. – czytamy na otodom.pl.

Raport przygotowano również z podziałem na dzielnice. Najbliższe ideału okazały się Flisy, które zdobyły imponującą notę 4,93 pkt. Na podium znalazły się też Zimne Wody-Czersko Polskie (4,73) i Smukała-Opławiec-Janowo (4,73).

Źródło: www.otodom.pl