Bydgoszcz biega, pływa i jeździ na rowerze przez cały rok

Znamy terminy wszystkich miejskich imprez sportowych w 2020 roku. Warto zarezerwować terminy startów już dziś!

Bydgoska oferta imprez sportowych będzie w tym roku bardzo bogata. Poza miejskimi wydarzeniami sportowymi, także wielu organizatorów planuje realizować swoje przedsięwzięcia w naszym mieście. Tradycyjnie do tych imprez przyłącza się Aktywna Bydgoszcz, która przez cały rok będzie promować te wydarzenia.

Biegniemy z okazji urodzin miasta
Pierwsza miejska impreza biegowa już za kilka miesięcy. Dokładnie 19 kwietnia odbędzie się Bydgoski Bieg Urodzinowy, czyli symboliczne rozpoczęcie biegowego sezony w naszym mieście. Na 5-kilometrowej trasie w centrum miasta spotkają się doświadczeni biegacze i debiutujący entuzjaści aktywnego wypoczynku. W zeszłym roku w biegu wzięło udział niemal półtora tysiąca biegaczy. Koszt pakietu startowego, w tym roku wyniesie 30 zł.

Wsiadamy na rowery i kręcimy kilometry
W maju rusza zainicjowana i organizowana przez Bydgoszcz rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Do drugiej edycji wydarzenia, do tej pory przyłączyły się 44 miasta z całej Polski. Udział w akcji jest bezpłatny. Także w maju - Rowerowy Maj, do którego rokrocznie przyłącza się nasze miasto. Impreza bezpłatna, kierowana do młodych rowerzystów: przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.

W sierpniu wskakujemy do czystej Brdy
15 sierpnia zapraszamy na najważniejszą pływacką imprezę sezonu. Woda Bydgoska to prawdziwe święto wszystkich miłośników pływania i ścigania się na otwartych wodach. W zeszłym roku z wartkim nurtem Brdy zmierzyło się pół tysiąca pływaków,  a na dystansie 650 metrów mogliśmy zobaczyć rywalizację multimedalistów światowych imprez pływackich Pawła Korzeniowskiego i Marcina Cieślaka.  Gorąco zapraszamy. Czeka kilka dystansów i atrakcyjne nagrody.

Biegamy po mieście także jesienią!
Narodowe Święto Niepodległości spędzimy na sportowo. Bieg Niepodległości tradycyjnie wyruszy 11 listopada z Placu Wolności. 5-kilometrową trasę pokonamy w biało czerwonych-barwach. W zeszłym roku pomimo jesiennej aury na Bydgoskie ulice wybiegło około 1.5 tys. uczestników. Koszt pakietu startowego – 30 zł.