Bydgoskie wodociągi docenione w rankingu

Dziennik Gazeta Prawna opublikowała wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Przedsiębiorstw Wodociągów i Kanalizacji 2020. W pierwszej trójce rankingu znalazły się Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy.

Poznaliśmy wyniki "Ogólnopolskiego rankingu przedsiębiorstw wodociągów i kanalizacji 2020”, który od 2012 r. publikuje „Dziennik Gazeta Prawna”. Zwycięzcą tegorocznego rankingu zostały Katowickie Wodociągi. Na trzeciej pozycji uplasował się MWIK w Bydgoszczy, który w ubiegłym roku zajął 5. miejsce.

Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki finansowe spółek, opłaty za wodę i ścieki, awaryjność sieci, działania marketingowe i edukacyjne oraz podejmowane inwestycje w stosunku do wielkości firmy.

Przebudowa kanalizacji deszczowej w mieście
Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy  realizują w naszym mieście skomplikowane przedsięwzięcie budowy i przebudowy kanalizacji deszczowej i dostosowanie sieci kanalizacji deszczowej do zmian klimatycznych. Zadanie, które kosztuje ponad 216 mln zł przy blisko 130 mln zł dofinansowania, realizowane jest etapowo w różnych częściach miasta. Wymaga to wielu uzgodnień, pozwoleń i koordynacji z innymi inwestycjami w mieście. To największa, jak dotąd, inicjatywa finansowana w Polsce ze środków POIiŚ 2014-2020 w ramach tego typu projektów.

W ramach zadania powstanie ok. 19 km kanałów deszczowych, 71 zbiorników retencyjnych, 28 oczyszczalni wód opadowych i roztopowych oraz wylotów do odbiorników. Projekt przewiduje ponadto budowę urządzeń umożliwiających oczyszczanie i zagospodarowanie wody deszczowej na terenach zielonych oraz przebudowę kanałów deszczowych.