logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bezpiecznie w lesie
W związku z epidemią, mieszkańcy częściej niż dotychczas wybierają się na spacer do lasu. Lasy Państwowe zapewniają, że lasy zostają otwarte dla społeczeństwa. Apelują jednak, by unikać popularnych miejsc i pozostawić po sobie porządek.


Zgodnie z najnowszymi zaleceniami rządu każdy z nas powinien w maksymalnym stopniu ograniczyć przemieszczanie się do niezbędnych wyjść związanych z codziennym bytowaniem. Osoby, które potrzebują zaczerpnąć świeżego powietrza bardzo często udają się teraz do lasu. Jeśli decydują się na wyjście powinny zachowywać się w taki sposób, aby nie narażać siebie i innych na zakażenie. Zalecamy by spacery odbywały się tylko w gronie najbliższej rodziny. Stan epidemii to nie czas na organizowanie wspólnych wyjść do lasu ze znajomymi.

Jak zapewniają leśnicy tereny leśne nie zostaną ograniczone dla odwiedzających, ale apelują by stosować się do wytycznych w zakresie korzystania z miejsc postoju, parkingów, ścieżek edukacyjnych oraz wież i tarasów widokowych. Osoby przyjeżdżające do lasu samochodem powinny pamiętać o zakazie zastawiania leśnych dróg pożarowych!

- Apelujemy, aby nie pozostawiać śmieci i zadbać o to, by wszystko, co zabraliśmy ze sobą do lasu, wróciło z nami do domu – tłumaczą przedstawiciele Lasów Państwowych. – Pamiętajmy także o tym, aby nie stwarzać sytuacji grożących pożarem lasu. W okresie wiosennym, to zagrożenie jest największe  - dodają.

Poniżej infografika, przygotowana przez Lasy Państwowe: